Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmodernizowana sala i nowa ścianka wspinaczkowa w SP 27 – zapraszamy na otwarcie!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27 we Wrzeszczu będą korzystać ze zmodernizowanej sali gimnastycznej. Do ich dyspozycji oddana zostanie także ścianka wspinaczkowa. Obie inwestycje zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Koszt to ponad ćwierć miliona złotych! Oficjalna uroczystość przekazania inwestycji do użytku odbędzie się w środę, 8 października o godz. 10.00 w SP nr 27 przy ul. Srebrniki 10.

A
A

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27 we Wrzeszczu będą korzystać ze zmodernizowanej sali gimnastycznej. Do ich dyspozycji oddana zostanie także  ścianka wspinaczkowa. Obie inwestycje zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014.  Koszt to ponad ćwierć miliona złotych! Oficjalna uroczystość przekazania inwestycji do użytku odbędzie się w środę,  8 października o godz. 10.00 w SP nr 27 przy ul. Srebrniki 10.

Miasto Gdańsk i Szkoła Podstawowa nr 27 zapraszają na uroczystość oddania do użytku inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. W uroczystościach weźmie udział Piotr Kowalczuk, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego oraz Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która w imieniu Miasta realizowała inwestycję.

Modernizacja sali i budowa ścianki pochłonęły 257 447,61 zł (modernizacja sali to 193 856 zł, a koszt ścianki wspinaczkowej 63 591 zł) i zostały w całości sfinansowana przez Miasto. Projekt zrealizowano dzięki poparciu, jakie wniosek uzyskał podczas pierwszej, pilotażowej edycji BO 2014. W głosowaniu zdobył on 1749 głosów.

Inwestycja obejmowała wymianę posadzki na sali, odnowienie ścian i sufitu, roboty sanitarne, dostawę i montaż nowego wyposażenia do gier sportowych (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna) oraz montaż kotar podnoszonych elektryczne, siatek osłonowych (piłkochwytów) i tablicy wyników. Zbudowano także ściankę wspinaczkową, co miało na celu poprawę atrakcyjności obiektu poprzez zwiększenie możliwości wykorzystania istniejącej już sali gimnastycznej, a tym samym zachęcenie młodzieży do korzystania z nowoczesnych form zajęć sportowych.

Komunikat do pobrania (5 KB)

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)