Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zażalenie na działania prokuratury

Prezydent Paweł Adamowicz złożył zażalenie na postanowienie Prokuratora, który odmówił wszczęcia śledztwa dotyczącego wystawienia przez Młodzież Wszechpolską Aktu Zgonu Politycznego bez szczegółowego rozpoznania sprawy. Akt wystawiony został w ramach akcji uderzającej w samorządowców popierających politykę migracyjną.

A
A

We wtorek, 26 września Paweł Adamowicz złożył zażalenie na postanowienie Prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia, który odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie wystawienia przez Młodzież Wszechpolską „politycznego aktu zgonu”.
W związku z otrzymaniem lakonicznego uzasadnienia postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia, można stwierdzić, że Prokurator prowadzący postępowanie nie zadał sobie trudu wszechstronnej analizy sprawy, co zaważyło na przedwczesnej odmowie wszczęcia śledztwa.

- Prokuratura nie powinna przechodzić obojętnie obok tego typu działań, gdyż prowadzą one do brutalizacji życia politycznego w Polsce. Jeżeli prokuratura nie podejmuje żadnych działań w tego rodzaju sprawach, ich autorzy czują społeczne przyzwolenie dla swoich czynów. A w przestrzeni publicznej niedługo zacznie pojawiać się coraz więcej „politycznych wyroków śmierci”. Wierzę, że prokuratura podejmie stosowne kroki i winni zostaną ukarani – mówi Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
Referat Prasowy

Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdański
Herold Gdański
js

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 1/2019

HG_1
HG_1
brak autora
Pobierz: Herold Gdański 1/2019 (1.94 MB)