PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Zapraszamy do Gdańska. Przewodnik dla dzieci”

„Zapraszamy do Gdańska. Przewodnik dla dzieci”
Przedszkole Nr 22 przy ul. Kartuskiej 104A w Gdańsku przez rok przygotowywało niezwykły projekt, którego celem jest zachęcenie dzieci z innych przedszkoli w Polsce i krajów Unii Europejskiej do wizyty w naszym mieście. Tak powstał trójjęzyczny przewodnik po Gdańsku, który w czwartek 10 września o godz. 9.00 zostanie przekazany w siedzibie Przedszkola zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotrowi Kowalczukowi.

Przewodnik liczy 24 strony z okładkami i składa się z trzech rozdziałów: „Wszystkie drogi prowadzą do Gdańska”, „Gdańsk dawniej” oraz „Gdańsk dziś”. W rozdziałach znajdują się przede wszystkim zdjęcia, a ich opis jest w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Projekt był realizowany w okresie od września 2014 roku. Brały w nim udział dzieci w wieku 3-5 lat.  – Poprzez realizację projektu chcieliśmy zachęcić dzieci z innych przedszkoli w Polsce i krajów Unii Europejskiej do zwiedzania Gdańska – mówi dyrektor Przedszkola nr 22 Małgorzata Michalska. – Głównym jego celem było rozwijanie twórczej aktywności dzieci, angażowanie i wspieranie rodziców w procesie dydaktyczno-wychowawczym oraz pogłębienie więzi rodzinnych i społecznych.

W projekcie wybrano następujące atrakcje turystyczne Gdańska:
1. Narodowe Muzeum Morskie
2. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
3. Muzeum Archeologiczne
4. Muzeum bursztynu
5. Trakt Królewski
6. Europejskie Centrum Solidarności
7. Gdański Teatr Szekspirowski
8. PGE arena Gdańsk
9. EDUPARK
10. Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku-Oliwie
11. Plaże i kąpieliska
12. Centrum Hewelianum

Dariusz WołodźkoUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowydariusz.wolodzko@gdansk.gda.pl
Dariusz Wołodźko - najnowsze