PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wystawa małych artystów na Gdański Dzień Przedszkolaka

Wystawa małych artystów na Gdański Dzień Przedszkolaka
20 września Sejm RP ustanowił Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia w różnych punktach miasta otwarte zostaną wystawy „Mój Dom – Miasto Gdańsk”. Autorami przestrzennych prac – gdańskich kamienic, domów, bloków są gdańskie przedszkolaki. Uliczkami zbudowanymi przez dzieci wraz z małymi twórcami przespaceruje się prezydent Paweł Adamowicz.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

We wtorek w całej Polsce swoje święto obchodzić będą przedszkolaki i ich opiekunowie. W Gdańsku do wspólnego świętowania zapraszamy o godz. 13:00 do Przedszkola im. Panienki z okienka przy ul. Bednarskiej 22. Razem z młodymi artystami prezydent Adamowicz zwiedzi Gdańsk - taki, jakim widzą i zbudowały go z kartonów przedszkolaki.
W ciągu ostatnich tygodni w ponad 60 gdańskich przedszkolach realizowany był projekt „Mój Dom - Miasto Gdańsk”. Dzieciaki wraz z opiekunami i rodzicami budowały swoje miasto – Gdańsk. W ten sposób powstała miniatura miasta widzianego oczami najmłodszych mieszkańców.
We wtorek i środę (20 i 21 września) w różnych punktach Gdańska będzie można podziwiać miasteczka, które zbudowały przedszkolaki. Gdańskie kamieniczki, domy i bloki wyrosły m.in. przy Przedszkolu nr 4 (przy ul. Do Studzienki), Przedszkolu nr 16 ( przy ul. Rozłogi), Przedszkolu nr 21 (ul. Mozarta), w klubie osiedlowym Ad-Rem (ul. Czyżewskiego 12), Przedszkole nr 87 (ul. Komandorska 77) oraz w Galerii Handlowej Morena.
W środę domki można zobaczyć na Chełmie w Przedszkolu MegaMocni oraz w parku na Zaspie przy przedszkolu „Małe lwy” (ul. Meissnera 13).

W ramach obchodów Gdańskich Dni Przedszkolaka 21 września w Dworze Artusa odbędzie się w otwarte Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Partnerstwo rodzice-nauczyciele realizowane w Mieście Gdańsku”.

 

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze