PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Wielki Finał turnieju piłkarskiego na Stadionie Energa Gdańsk!

Wielki Finał turnieju piłkarskiego na Stadionie Energa Gdańsk!
W czwartek poznamy najlepsze szkolne piłkarskie drużyny w Gdańsku! Drużyny z ośmiu szkół wystąpią w Wielkim Finale rozgrywek pod hasłem „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski”. Finałowe mecze rozpoczną się w czwartek, 11 października o godz. 10. W przewidywanym ok. godz. 11.30. rozdaniu nagród planowany jest udział prezydenta Pawła Adamowicza.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Z tej okazji wejście na Stadion Energa Gdańsk jest bezpłatne.

Finałowe ekipy z czterech szkół podstawowych: nr 12, 17, 18 i 21, oraz czterech szkół ponadpodstawowych: XXIII LO, Zespołu Szkół Energetycznych, Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum oraz Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku zostały wyłonione w losowaniu spośród ok. 40 gdańskich placówek. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu było zorganizowanie wcześniej rozgrywek szkolnych.

Głównym celem projektu „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski” jest wykorzystanie potencjału futbolu amatorskiego jako sposobu do promocji wśród młodzieży aktywnego, zdrowego spędzania czasu bez używek. Realizacja projektu ma się też przyczynić do integracji uczniów gdańskich szkół oraz być okazją do szukania i odkrywania nowych talentów. Turniej organizują Miasto Gdańsk i Stadion Energa Gdańsk.