PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Upamiętnienie piątej rocznicy tragicznych wydarzeń na Majdanie 19 lutego o godz. 16.30

Upamiętnienie piątej rocznicy tragicznych wydarzeń na Majdanie 19 lutego o godz. 16.30
W tym roku Ukraina upamiętnia piątą rocznicę tragicznych wydarzeń na Majdanie. Aby uczcić pamięć tych tragicznych dni, 19 lutego, o godzinie 16:30 na terenie Konsulatu w Gdańsku, ul. Chrzanowskiego 60a, odbędzie się akcja „Anioły Pamięci”.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Akcja ma uczcić pamięć bohaterów „Niebiańskiej Setki” którzy zostali zabici w dniach 18-20 lutego 2014 roku na ulicy Instytuckiej w Kijowie.

Teraz ulica ta nosi nazwę Alei Bohaterów Niebiańskiej Setki. Każdego roku w Kijowie Ukraińcy zawieszają na drzewach, które były świadkiem rozstrzeliwania cywilów, białe anioły z papieru. Podobna akcja ma miejsce również w innych miastach Ukrainy i na świecie, gdzie mieszkają Ukraińcy i przyjaciele Ukrainy.

- Zapraszamy wszystkich przyjaciół do przyłączenia się do naszej akcji i uczczenia pamięci Ukraińców, którzy oddali życie za prawo do wolności w swoim kraju - mówi Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku, Łew Zacharczyszyn.Alicja BittnerUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki MiastaReferat Prasowyalicja.bittner@gdansk.gda.pl
Alicja Bittner - najnowsze