Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rzecznik Praw Dziecka odwiedza Gdańsk – zapraszamy na briefing

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podczas rozpoczynającej się dzisiaj (13 października), dwudniowej wizyty odwiedzi gdańskie placówki oświatowe oraz pozna m.in. modelowe rozwiązanie realizowane z zaangażowaniem partnerów społecznych – proces deinstytucjonalizacji w obszarze pieczy zastępczej. W piątek 14 października zapraszamy na briefing z Rzecznikiem Praw Dziecka, podczas którego przedstawimy gdańskie doświadczenia realizacji zadań pieczy zastępczej poza instytucjami - Głos z Domów dla Dzieci.

A
A

W piątek 14 października zapraszamy na briefing z udziałem Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka, Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Piotra Kowalczuka i Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorza Szczuki, który odbędzie się o godz. 14:00 w Europejskim Centrum Solidarności przed Wydziałem Zabaw (Plac Solidarności 1).
Podczas briefingu przedstawimy m.in. gdańskie doświadczenia realizacji zadań pieczy zastępczej poza instytucjami - Głos z Domów dla Dzieci. Prawa Dziecka do edukacji i rozwoju - filar i fundament oświaty i wychowania.

Wszystkie piątkowe (14 października) spotkania, w których udział bierze Rzecznik Praw Dziecka są otwarte dla mediów.

Harmonogram wizyty.
8:30-9:45
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, ul. Jagiellońska 14.
8:30-8:50 - Kanwą spotkania rozmowa uczniów z RPD - Prawa Człowieka zaczynają się od Praw Dziecka.
8:50-9:20 - Obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów i nauczycieli pobliskich placówek oświatowych
Udział ok. 100 nauczycieli i ok. 70 uczniów.

10:00-11:15
20-lecie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ul. Jagiellońska 11.
Wręczenie nagrody honorowej Dignitas Rzecznikowi Praw Dziecka, rozmowa z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną umysłowo. Prawo do edukacji i rozwoju.

11:30-12:45
10-lecie nadania imienia Jana Pawła II Przedszkolu nr 73 ul. Czajkowskiego 1

14:00–15:30
Zwiedzanie Wydziału Gier i Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności. Jak edukować o sprawach wielkich i fundamentalnych? Z dziećmi o Wolności i Solidarności z doświadczeń Europejskiego Centrum Solidarności.

O 14:00 w ECS, przed Wydziałem Zabaw briefing prasowy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Piotra Kowalczuka i Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorza Szczuki.
Prawa Człowieka zaczynają się od Praw Dziecka! Gdańskie doświadczenia realizacji zadań pieczy zastępczej poza instytucjami - Głos z Domów dla Dzieci. Prawa Dziecka do edukacji i rozwoju - filar i fundament oświaty i wychowania.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)