Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rodziny zastępcze zakończą wakacje zabawą w plenerze

W Gdańsku rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka pożegnają wakacje w niedzielę 26 sierpnia w godzinach od 10.00 do 14.00, zabawą integracyjną na terenie Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922, przy ul. Hallera 201. Do udziału w integracyjnym spotkaniu najmłodszych i ich opiekunów w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska zaprosił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

A
A

Dla uczestników imprezy pt. „Pożegnanie lata” (niespełna 400 osób) przygotowaliśmy moc atrakcji. W programie m.in. wspaniała biesiada, zabawa bańkami mydlanymi, warsztaty dla małych chemików oraz plastyczne. Nie zabraknie zjeżdżalni wodnej, zajęć taneczno – sportowych i dmuchanego zamku dla najmłodszych. Rodziny zintegrują się z pewnością podczas gry w kręgle oraz innych aktywizujących propozycji. Niedzielna impreza jest jednym z elementów akcji promującej zastępcze rodzicielstwo, jako najlepszej formy wsparcia dla dzieci, które nie mogą liczyć na dobrą opiekę i wychowanie ze strony biologicznych rodziców, bo oni już zawiedli…  

- Mam nadzieję, że uczestnicy festynu będą się świetnie bawić, zrelaksują się, zintegrują, nawiążą kolejne przyjaźnie – mówi Piotr Kowalczuk, zast. prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Szczególnie myślę o najmłodszych uczestnikach, których czeka powrót do nauki, a więc „twórczej pracy” w szkole. Ta niedzielna beztroska z pewnością im się przyda. Zachęcam także mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych, wspierania dzieci z bagażem złych doświadczeń. Może to być nie tylko misją, ale i sposobem na zawodowe spełnienie.

Gdańskie maluchy wychowują się w 32 zawodowych rodzinach zastępczych, ponad 300 rodzinach zastępczych (te nie są zawodowe) oraz 16 rodzinnych domach dziecka. Przebywa w nich łącznie ponad 600 dzieci.

 Zostań zastępczym rodzicem!
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Wydziałem Pieczy Zastępczej MOPR przy ulicy Leczkowa 1 A w Gdańsku, tel. 58 347 82 77 lub 58 347 82 68. Tematyczne informacje są również na stronie:
www.mopr.gda.pl (w zakładkach: aktualności oraz dzieci i rodzina/piecza zastępcza).

 

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)