PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Reprezentacja Polski rugby wraca do Gdańska

W imieniu Polskiego Związku Rugby, organizatora meczu Polska – Mołdawia, zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 7 listopada w Sali Herbowej, Nowego Ratusza w Gdańsku.

A
A

07.11.2017, godz. 11:00 Gdańsk. Nowy Ratusz /Biuro Rady Miasta/Sala Herbowa

Po pięciu latach przerwy polska reprezentacja w rugby wraca do Gdańska, aby rozegrać mecz z Mołdawią w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy. Podopiecznych Stanisława Więciorka czeka wyjątkowo trudny mecz. Spotkanie odbędzie się 18 listopada o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Traugutta 27.

Polska reprezentacja w rugby dobrze wspomina swój ostatni występ w Gdańsku, w którym pokonała Niemcy 22:13. Był to twardy, zacięty mecz, który rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Po tym sukcesie podopieczni Tomasza Putry objęli prowadzenie w dywizji 1B Pucharu Narodów Europy.

Mołdawia w tym roku ma ambicje, żeby awansować do grupy wyżej. Zgodnie z przyjętymi zasadami na ten sezon, z każdą drużyną zagramy tylko jeden mecz, bez rewanżu, co sprawia, że walka o punkty dające awans lub utrzymanie, wymaga pełnej koncentracji przez cały okres rozgrywek. W Mołdawii doszło do zmiany na stanowisku Prezydenta Mołdawskiej Federacji Rugby. Nowym liderem mołdawskiego rugby został były gracz reprezentacji Mołdawii Alexei Cotruta. W związku z nadchodzącym początkiem rozgrywek RET, Prezydent Cotruta uznał za bardzo istotne zgromadzenie wszystkich graczy, którzy - jeśli nawet nie zapewnią Mołdawii awansu - to pozwolą swoją grą na utrzymanie się w obecnej grupie Trophy.

Zaproszeni goście:

Miasto Gdańsk: Andrzej Trojanowski Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu.

Polski Związek Rugby: Jan Kozłowski – prezes honorowy PZR, Maciej Brażuk – menedżer reprezentacji, Piotr Płoszaj – członek zarządu PZR, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby,

Reprezentacja Polski: kapitan Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot), Marek Płonka (Lechia Gdańsk)

Lechia Gdańsk: prezes Bogdan Jancen

Prowadzący: Robert Małolepszy (Polsat Sport)

Na konferencji obecni także będą trenerzy, działacze i zawodnicy trójmiejskich klubów rugby.

Kontakt
Menadżer reprezentacji Maciej Brażuk: 602 874 774

Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy