Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

"Prawo Agaty" w Gdańsku

Jesienny sezon popularnego serialu "Prawo Agaty" od 2 września wszystkim gdańszczanom dostarcza nie tylko mnóstwa emocji, związanych z losami bohaterów, ale również dumy z ich miasta. Gdańsk jest bowiem jednym z głównych bohaterów serialu.

A
A

Jesienny sezon popularnego serialu  „Prawo Agaty” od 2 września wszystkim gdańszczanom dostarcza nie tylko mnóstwa emocji, związanych z losami bohaterów, ale również dumy z ich miasta. Gdańsk jest bowiem jednym z głównych bohaterów serialu.

Ekipa TVN gościła w Gdańsku w marcu na zaproszenie Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.  Efektem pracy był jeden z odcinków poprzedniej serii , w którym miasto stało się tłem sprawy sądowej prowadzonej przez główne bohaterki – Agatę Przybysz i Dorotę Gawron.

Gdańsk zachwycił aktorów i ekipę tak bardzo, iż we współpracy z Miastem Gdańsk postanowili jeden z głównych wątków nowej, prezentowanej w jesiennej ramówce serii, ulokować nad Motławą.

Pierwszy etap zdjęć kręcony był w Gdańsku w czerwcu, najbliższe zdjęcia natomiast odbędą się we wtorek 9 września. Ekipa gościć będzie:

  • na stadionie,
  • na ulicy Piwnej (około godz. 13:00) – gra Hubert Zduniak
  • na tarasie Restauracji Szafarnia 10 (14:15 – 15:20) – gra Agnieszka Dygant i Daria Widawska
  • na Długim Pobrzeżu ( 17:10 – 18.30) – gra Daria Widawska
  • w gdańskiej marinie (od 20.00) – gra Hubert Zduniak

Główne bohaterki serialu Agnieszkę Dygant oraz Darię Widawską spotkać będzie można w Szafarni 10. Tam też zapraszamy dziennikarzy na sesję zdjęciową oraz do przeprowadzenia wywiadów. W pozostałych scenach występują tylko poszczególni aktorzy oddzielnie.

Kontakt w sprawie wizyty na planie:

Maria Kwiatkowska (TVN) – 516 444 135

Irena Stępień (Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta) – 502 941 613

Opis fabuły gdańskiego wątku.

Rodzina Gawronów przenosi się do Gdańska, gdzie Dorota zostaje sędzią w Sądzie Rodzinnym, a jej mąż Wojtek poprowadzi filię firmy, w której pracował wcześniej w Londynie.

Sielskie życie przerwą tarapaty, w które wpadnie Dorota. Choć ścieżki zawodowe głównych bohaterów rozeszły się w poprzedniej serii, wszyscy przybywają do Gdańska, aby jej pomóc.

Wspomnieć należy również o dwóch doskonałych reżyserach, którzy podjęli się pracy nad serialem. Są nimi Jacek Borcuch oraz Xawery Żuławski. Zdjęcia zrealizowane są natomiast przez Michała Sobocińskiego.

Serial emitowany jest w telewizji TVN w każdy wtorek o 21.30. 

 

 

Irena Stępień-Pierożyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)