Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Poznać świat przez dotyk – otwarcie Sali Doświadczania Świata

Wyjątkowa Sala Doświadczania Świata zostanie w środę otwarta w Niepublicznym Integracyjnym Punkcie Przedszkolnym „Mali Przyjaciele”. Miejsce pozwala na prowadzenie terapii poprzez stymulację wielozmysłową dzieci, które na skutek niepełnosprawności czy choroby mają problemy z odbieraniem bodźców z otoczenia. Gościem tego wydarzenia, na zaproszenie dyrekcji placówki, będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

A
A

Wyjątkowa Sala Doświadczania Świata zostanie w środę otwarta  w Niepublicznym Integracyjnym Punkcie Przedszkolnym „Mali Przyjaciele”. Miejsce pozwala na prowadzenie terapii poprzez stymulację wielozmysłową dzieci, które na skutek niepełnosprawności czy choroby mają problemy z odbieraniem bodźców z otoczenia. Gościem tego wydarzenia, na zaproszenie dyrekcji placówki, będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Czas: 8 kwietnia 2015, godz. 9.00

Miejsce: Niepubliczny Integracyjny Punkt Przedszkolny "mali Przyjaciele", ul. Warszawska 84 A

- Otwarcie Sali Doświadczenia Świata to projekt unikatowy w skali Gdańska i województwa pomorskiego, gdzie istnieje zaledwie kilka takich miejsc – podkreśla Iwona Kalinowska, dyrektor placówki. – Fakt otwarcia takiej sali u nas to dowód na to, że małe placówki chcą i potrafią we właściwy sposób reagować na potrzeby pociech, dając im szanse na szczęśliwe życie.

W placówce „Mali Przyjaciele” może się uczyć maksymalnie do 20 dzieci.  Jako, że ma ona status integracyjnej, tworzy się tu możliwość wspólnego kontaktu dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi rówieśnikami.

Sala Doświadczania Świata pozwoli na prowadzenie terapii dzieci metodą Snoezelen. Metoda ta polega na rehabilitacji poprzez stymulację wielozmysłową osób (szczególnie dzieci), które na skutek niepełnosprawności, czy choroby mają problemy z odbieraniem i przepracowywaniem bodźców z otoczenia. Dzieci z placówki korzystają również z wielu innych innowacyjnych metod wsparcia,  takich jak hipoterapia czy dogoterapia.

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)