Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomóż PCK wyremontować magazyn odzieżowo - żywnościowy

W czwartek 18 sierpnia rusza remont nowych pomieszczeń magazynowych gdańskiego PCK. Pracownicy z pomocą wolontariuszy zamienią pomieszczenia po warsztacie samochodowym w magazyn, z którego wydawana będzie żywość oraz odzież dla najbardziej potrzebujących. Do pomocy zachęca Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej, który jutro będzie pracować wraz z wolontariuszami.

A
A
-W naszym lokalu jest dużo pracy, chcemy jak najszybciej skończyć remont, by móc pomagać potrzebującym – mówi Ewa Woźniak, koordynator prac w lokalu przy ul. Grunwaldzkiej 52 w Gdańsku.

Zapraszamy w czwartek o godz. 14:00 do magazynu, by wraz z piastującym społeczną funkcję Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Gdańsku Piotrem Kowalczukiem pomóc dostosować lokal, tak by można w nim wydawać odzież i żywość dla najbardziej potrzebujących.

- Jak nigdy we współczesnych, trudnych czasach, potrzebujemy silnego, efektywnego i sprawnego Polskiego Czerwonego Krzyża, który w ramach międzynarodowej współpracy niesie pomoc w czasie pokoju i konfliktów na całym świecie. To i siedem zasad PCK, które sprowadzają się do poszanowania godności każdego człowieka, bez żadnych wykluczeń, skłoniło mnie do zaangażowania się w odbudowę wartości ruchu czerwonokrzyskiego w Gdańsku i na Pomorzu. Tylko w naszym Mieście co roku pomocą różnego rodzaju obejmuje blisko 50 tys. gdańszczan.  Dzięki nowym pomieszczeniom magazynowym pomoc świadczona przez PCK będzie mogła objąć jeszcze większą liczbę potrzebujących. Polski Czerwony Krzyż w Gdańsku zrzesza w swoich szeregach blisko 7 tysięcy członków i wolontariuszy jednak rąk do pracy cały czas brakuje. Zachęcam, aby pomóc, jak tylko możemy i pozwala nam czas oraz środki - mówi Piotr Kowalczuk.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)