Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pilotażowa lekcja „WF z Mistrzem”

W poniedziałek 1 grudnia 2014 na stadionie PGE Arena Gdańsk odbędzie się pierwsza pilotażowa lekcja „WF z Mistrzem”. To pierwsze z cyklu spotkań, które jest częścią Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Uczestnikami wyjątkowej lekcji będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 70. Z kolei mistrzami promującymi ruch i zdrowy styl życia będą rugbiści: Tomasz Rokicki, reprezentant Polski w rugby - zawodnik Lechii Gdańsk oraz Krzysztof Krzewicki - Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Zwią

A
A

W poniedziałek 1 grudnia 2014 na stadionie PGE Arena Gdańsk odbędzie się pierwsza pilotażowa lekcja „WF z Mistrzem”. To pierwsze z cyklu spotkań, które jest częścią Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Uczestnikami wyjątkowej lekcji będą uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 70. Z kolei mistrzami promującymi ruch i zdrowy styl życia będą rugbiści: Tomasz Rokicki, reprezentant Polski w rugby - zawodnik Lechii Gdańsk oraz Krzysztof Krzewicki - Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Związku Rugby.

W ramach zajęć „WF z Mistrzem” wytypowani przez szkoły uczniowie klas 4-6 spotkają się ze sportowymi mentorami. Będą z nimi rozmawiać, a następnie zaplanowany jest wspólny trening. W planach jest także zwiedzanie stadionu PGE Arena Gdańsk. Pierwsza grupa zrealizuje zajęcia się w godz. 9.00-11.30, a druga w godz. 11.00-13.30.

Na lekcje „WF z Mistrzem” zostało zaproszonych 6 gdańskich szkół. Ich wybór odbył się w drodze losowania.  Do końca roku, w ramach akcji, planowane jest  przeprowadzenie trzech lekcji, a w przyszłym roku oferta będzie sukcesywnie rozwijana. Tak, jak rozwija się nowy projekt: Gdański Program Aktywności Fizycznej. Głównym jego założeniem jest przedstawienie zintegrowanej oferty zajęć, aktywności, wydarzeń oraz działań informacyjnych skierowanych do wszystkich grup społecznych gdańszczan – ze szczególnym naciskiem na dzieci w wieku 6-12 lat.

Gdański Program Aktywności Fizycznej to nic innego jak duże partnerstwo międzyinstytucjonalne, gdzie oprócz Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, udział biorą także inne instytucje: PGE ARENA Gdańsk oraz Fundacja Gdańska. W projekt zaangażowane zostaną także Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, NGOs, GCPU, MOSiR, kluby sportowe oraz Gdański Ośrodek Sprawności Dziecka. Współpraca ta spowoduje wzrost efektywności podejmowanych działań edukacji sportowej czy profilaktyki zdrowotnej, ale pozwoli na wygenerowanie środków finansowych na rozbudowę infrastruktury małej w dzielnicach, wsparcie animacji dzielnicowych i osiedlowych wspólnot.

 Komunikat do pobrania (5 KB)

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe