PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pierwszy dzwonek w szkołach zabrzmi 3 września

Już w poniedziałek, 3 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2018/2019. W samorządowych szkołach i przedszkolach rozpocznie go blisko 53 tys. dzieci i młodzieży. Tego dnia otwarte zostaną dwa nowe przedszkola, a inauguracja gdańskiego roku szkolnego odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku przy którym działa Centrum Sportów Wodnych. Tego dnia odbędzie się również pierwsza lekcja języka chińskiego w Szkole Podstawowej nr 76 w Gdańsku. Dosłownie pierwszy dzwonek zabrzmi też w pierwszej w kraju Szkole Metropolitalnej w Kowalach.

A
A

W poniedziałek, 3 września o godz. 8.00 nowe Przedszkole nr 80 przy ul. Kolorowej 14 wraz z przedszkolakami otworzy prezydent Paweł Adamowicz. W przedszkolu tym poznawać świat będzie 150 maluchów w wieku od 3 do 6 lat.  Tego samego dnia o godz. 8:30 w drugim, nowym Przedszkolu nr 68 przy ul. Lawendowe Wzgórze 1 wstęgę przecinać będzie wraz z przedszkolakami Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. Do tego przedszkola uczęszczać będzie 250 dzieciaków.

Miejska inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się o godz. 9.30 w obecności prezydenta Adamowicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Głębokiej 11. Działa tutaj również Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94 oraz Centrum Sportów Wodnych. Podczas uroczystości wręczone zostaną listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia sportowe. Wśród wielu trofeów zdobytych przez uczniów tej szkoły znajdują się te za 3 miejsce w Żeglarskich Mistrzostwach Świata w kl. 420 , 5 miejsce w Wioślarskich Mistrzostwach Świata w kat ósemek  oraz  1 miejsce w Mistrzostwach Świata Smoczych Łodzi.

W ten sam poniedziałek o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 76 przy ul. Jagiellońskiej  14 odbędzie się pierwsza lekcja języka chińskiego. Wezmą w niej udział dzieci, które rozpoczną naukę w klasie z tym językiem jak i zaproszeni goście, wśród których będzie prezydent Piotr Kowalczuk oraz konsul Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jianguo. Tego dnia w szkole będzie można poznać również tradycje i kulturę Chin.

Prezydent Kowalczuk o godz. 12.00 weźmie udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Niepublicznej Podstawowej Szkole Specjalnej, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku.

3 września o godz. 11.30 odbędzie się również uroczyste rozpoczęcie roku w pierwszej w kraju Szkole Metropolitalnej w którym udział weźmie prezydent Adamowicz. Informacje o tej uroczystości prześlemy w osobnym komunikacie.

 

Przedszkole na ul. Kolorowej jest jednym z przedszkoli nowo wybudowanych
Przedszkole na ul. Kolorowej jest jednym z przedszkoli nowo wybudowanych
Mat. prasowe
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy