PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Otwarcie modułowego żłobka dla 96 dzieci

Otwarcie modułowego żłobka dla 96 dzieci
20 lutego o godz. 10.00 odbędzie się oficjalne otwarcie najnowszego - 10. - żłobka wchodzącego w skład Gdańskiego Zespołu Żłobków. „Dzwoneczek”, bo taką nazwę otrzymała placówka, dysponuje 96 miejscami opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech, w tym 10 miejscami dla dzieci niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Placówka wybudowana w systemie modułowym zlokalizowana jest przy ul. Królewskie Wzgórze 2 (na Morenie).

20 lutego o godz. 10.00 odbędzie się oficjalne otwarcie najnowszego - 10. - żłobka wchodzącego w skład Gdańskiego Zespołu Żłobków. „Dzwoneczek”, bo taką nazwę otrzymała placówka, dysponuje 96 miejscami opieki nad dziećmi  w wieku do lat trzech, w tym 10 miejscami dla dzieci niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Placówka wybudowana w systemie modułowym zlokalizowana jest przy ul. Królewskie Wzgórze 2 (na Morenie).

„Dzwoneczek” to najnowocześniejsza placówka w zasobach  Gdańskiego Zespołu Żłobków wybudowana w 2014 r. w systemie modułowym  z udziałem dotacji z resortowego programu „Maluch”, z którego miasto Gdańsk pozyskało ponad 3 mln zł!

W uroczystości otwarcia placówki udział wezmą m.in.: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk oraz Dorota Wijata, z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Obecność przedstawiciela kancelarii Prezydenta RP związana jest z zaangażowaniem Gdańska w usprawnienia i zmianę zasad w rządowym programie „Maluch”.

 

Serdecznie zapraszamy!

 Komunikat do pobrania (111.5 KB)

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe