PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Oświadczenie w sprawie nieszczęśliwego wypadku podczas Licealiady

A
A

Z ogromnym smutkiem informuję, że w dniu 21.11. podczas organizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej rozgrywek Licealiady doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Podczas przerwy w meczu koszykówki zasłabł uczeń Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy przedmedycznej przez zabezpieczającego spotkanie ratownika medycznego, a następnie zespół pogotowia i szpitala odszedł od nas 16-letni Mateusz.

Rodzinie, przyjaciołom i znajomym oraz społeczności szkolnej zmarłego składam serdeczne wyrazy współczucia, choć jak wy nie znajduję słów otuchy i nie mogę pogodzić się z tą tragedią.
Oddając szacunek zmarłemu i dając czas na właściwe przeżywanie pożegnania i żałoby podjąłem decyzję, że do końca roku kalendarzowego rozgrywki Licealiady nie będą odbywały się.

Rodzinie i społecznościom szkolnym zaoferowano opiekę psychologiczną i wsparcie, które będzie kontynuowane. Zwracam się z prośbą do mediów o uszanowanie żałoby rodziny, przyjaciół i znajomych oraz społeczności szkolnej.

W przypadku tego zdarzenia spełniono wszystkie warunki organizacji wydarzeń sportowych oraz procedury wycieczek i zawodów. Przyjęto zgodę na udział od rodziców potwierdzającą stan zdrowia.

Piotr Kowalczuk
Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy