Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ostatnie przed wakacjami jubileusze : świętuje SP nr 16 i Przedszkole nr 2 w Gdańsku

W czwartek 16 czerwca jubileusz 50-lecia świętować będzie Szkoła Podstawowa nr 16, a dzień później - w piątek - jedno z najstarszych przedszkoli w Gdańsku obchodzić będzie swoje 70 urodziny.

A
A

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami jubileusze placówek edukacyjnych. W czwartek 16 czerwca o godz. 12.00 rozpoczną się obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 16 im. Władysława Broniewskiego (ul. Ubocze 3, Gdańsk).  Jest to ostatnia tzw. tysiąclatka, czyli  szkoła wybudowana z okazji Tysiąclecia Państwa Polskiego w Gdańsku. Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody Prezydenta Miasta Gdańska zasłużonym pracownikom placówki.

A w piątek 17 czerwca świętować będzie jedno z najstarszych przedszkoli w Gdańsku. Jubileusz 70-lecia obchodzić będzie Przedszkole nr 2 (ul. Malczewskiego 2). Tu także podczas uroczystości wręczona zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdańska. Przedszkole z tak bogatą historią swoje święto rozpocznie o godz. 12.00 w Domu Sąsiedzkim przy ul. Zakopiańskiej 40, by o godz. 14.00 rozpocząć festyn rodzinny.

Historia Przedszkola nr 2 w Gdańsku sięga czasów powojennych. W  Kolpingsheim - budynku, w którym zlokalizowane jest przedszkole mieszkał ksiądz Hubert Nokelski, który w roku 1945 został wraz z rodziną wysiedlony do Niemiec. W tym samym roku w budynku zamieszkała pierwsza kierowniczka Wanda Augusewicz, otwierając w jego dolnej części przedszkole. I tak do dnia dzisiejszego w tym samym budynku kolejne pokolenia małych gdańszczan bawią się i uczą.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)