Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Odprawa przed startem Programu Rodzina 500 plus

Jutro Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska dokona odprawy pracowników zaangażowanych w wdrażanie i realizację Programu Rodzina 500 plus.

A
A

Odprawa odbędzie się o godz. 8:00 w sali 107 Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wezmą w niej udział nowo zatrudnieni i dotychczasowi pracownicy z Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciele placówek oświatowych i zakładów pracy zaangażowanych w realizację programu.

- Chcemy, by realizacja wypłat z Programu Rodzina 500 plus przebiegała sprawnie i w sposób jak najbardziej przyjazny gdańszczanom. Od dwóch miesięcy trwają prace przy jego wdrażaniu. Dzisiaj jesteśmy gotowi, by od 1 kwietnia rozpocząć jego realizację – mówi Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska.

Podczas tego spotkania po raz pierwszy zostanie pokazany film dokumentujący przygotowania Gdańska do realizacji programu.

Szacuje się, że z programu Rodzina 500+ w Gdańsku skorzysta 20-23 tys. rodzin. Tym samym pieniądze będą wypłacone na blisko 45 tys. dzieci. Comiesięczna wypłata 500 zł na jedną osobę przysługuje do ukończenia przez nią 18 roku życia.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)