Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy lokal dla chorych na stwardnienie rozsiane

Jutro 19 sierpnia o godz. 10.00 odbędzie się otwarcie nowego lokalu gdańskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego przy ul. Wita Stwosza 73. Członkowie koła w nowych pomieszczeniach będą mogli spotykać się z psychologiem oraz uczestniczyć w warsztatach terapii zajęciowej.

A
A

W przekazanych przez Miasto Gdańsk pomieszczeniach przy ul. Wita Stwosza 73 (pokój 25) członkowie gdańskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego będą mogli spotykać się na warsztatach i psychoterapii. Tutaj też zlokalizowane będzie biuro koła. Pomieszczenia zostały wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób chorych ze środków własnych członków.
Aktualnie na terenie miasta Gdańska jest 160 osób chorych na Stwardnienie Rozsiane, którzy są członkami koła. Blisko połowa z nich to osoby, które pozostają w domach, gdyż choroba nie pozwala im na samodzielne funkcjonowanie.
Pracownicy gdańskiego koła z myślą o tych chorych pozostających w swoich mieszkaniach realizują mobilny kurs komputerowy. Dzięki takiemu kursowi chorzy przebywający w domu mogą kontaktować się ze światem zewnętrznym.


Stwardnienie rozsiane jest to choroba centralnego układu nerwowego, atakuje mózg i rdzeń kręgowy. Nie jest chorobą umysłową, nie jest zakaźne, ale również nie można mu zapobiec, ani go wyleczyć.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)