Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy budynek biurowy powstał na Dolnym Mieście

Zrewitalizowane Dolne Miasto wzbogaciło się właśnie o kolejny obiekt przeznaczony dla branży kreatywnej. We wtorek 20 września do użytku oddany został wyremontowany budynek biurowy przy ul. Kieturakisa 8/10.

A
A

W budynku utworzona została przestrzeń użytkowa dla przedsiębiorstw kreatywnych różnych branż. Inwestycja stanowi drugi etap tworzenia nowych przestrzeni biurowych na Dolnym Mieście w Gdańsku. W pierwszym etapie zrewaloryzowano budynek przy ul. Reduta Wyskok 2, gdzie od lutego 2015 r. działają kreatywni przedsiębiorcy.

- Dolne Miasto staje się nową kolebką branży kreatywnej. Budynek przy ul. Reduta Wyskok administrowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER świetnie wpisał się w dzielnicę. Teraz, gdy tuż obok niego stanęły dwa kolejne, na Dolnym Mieście powstaje prawdziwe centrum aktywności dla firm sektora kreatywnego. A to zdecydowanie przełoży się na wzrost atrakcyjności dzielnicy - zarówno z perspektywy mieszkańców, jak i inwestorów - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Rewitalizację budynku przy ul. Kieturakisa 8/10 przeprowadziła spółka miejska Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława”. Prace trwały od sierpnia 2015 roku.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 569,45 m².

W budynku dla najemców przygotowano 20 pokoi biurowych, salę konferencyjną oraz pomieszczenie socjalne. Budynek jest wyposażony w nowoczesny system alarmowy, instalacje niskoprądowe oraz klimatyzację. Nową przestrzenią będzie zarządzał Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a siedzibę znajdą tu firmy reprezentujące m.in. branżę architektoniczną i IT.

- Jednym z elementów modernizacji Dolnego Miasta jest zwiększanie jego kreatywnego potencjału. Dlatego zależy nam na skupieniu w tym miejscu jak największej liczby firm z branży kreatywnej. Warto zaznaczyć, że firmy kreatywne to jedna z niewielu branż, które są odporne na kryzysy. Jak pokazują badania, firmy kreatywne mają szeroki wpływ nie tylko na rozwój ekonomiczny, ale i na zagospodarowanie przestrzenne i politykę społeczną – mówi Kinga Kuczyńska z gdańskiego STARTERA.

Całkowity koszt inwestycji: 2 900 000 zł. Realizacja budynku była finansowana ze zwrotnych środków z Unii Europejskiej w ramach inicjatywy JESSICA.

Anna Dobrowolska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy