PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowe komputery, laptopy, pomoce dydaktyczne dla szkół

W czwartek, 7 grudnia o godzinie 8.30 w Szkole Podstawowej nr 49 (al. Legionów 11) odbędzie się symboliczne przekazanie najnowszego sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych uczniom z Gdańska. Weźmie w nim udział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska oraz społeczność szkolna. Doposażonych zostanie łącznie 100 szkół.

A
A

Miasto zakupiło sprzęt do 100 szkół podstawowych i ponadpodstawowych dzięki środkom unijnym. W ramach projektu edukacyjnego RPO WP 2014-2020 „Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych. Gdańskie Szkoły Podstawowe” 49 placówek dostanie ponad 600 laptopów, prawie 100 tabletów, 5 kamer cyfrowych, 11 projektorów, 4 ekrany, zestawy do prowadzenia terapii Tomatisa, Biofeedback EEG i klocki LEGO. Projekt jest wart blisko 24 miliony złotych. Ma pomóc przy nauce języków obcych, a także rozwinąć kompetencje matematyczne i informatyczne u dzieci. Będzie również wsparciem dla ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Ale na tym nie koniec. W ramach programu „Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość” w 22 szkołach podstawowych i 25 szkołach ponadpodstawowych pojawią się 44 laptopy, ponad 300 tabletów, 10 kamer cyfrowych, zestawy LEGO, OZE, modele samochodów hybrydowych z wodorowym ogniwem paliwowym. Wszystko po to, by rozwinąć u gdańskich uczniów kompetencje informatyczne, naukowo - techniczne, proprzedsiębiorcze, językowe oraz by wesprzeć ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także wzmocnić doradztwo edukacyjno – zawodowe w placówkach. Wartość realizowanego projektu to 22 miliony.

Okres realizacji obu projektów to 01.09.2016 - 31.10.2018 r. Więcej informacji o tym, do ilu uczniów i nauczycieli trafią nowe technologie oraz jak z nich będę korzystać, pojawi się podczas konferencji prasowej, która się odbędzie w czwartek o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 49 przy al. Legionów 11 w Gdańsku. W spotkaniu weźmie udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Będzie też można porozmawiać z uczniami, którzy w poniedziałek brali udział w biciu rekordu Guinessa w kodowaniu.