Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowe boisko na Suchaninie!

To 95 nowe boisko przyszkolne na mapie naszego miasta! Tym razem z nowego obiektu sportowego mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 42 na ul. Czajkowskiego 1. Inauguracja odbędzie się jutro, w środę 15 listopada o godz. 8.15. Część inwestycji powstała w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017.

A
A

Na takim boisku lekcje wychowania fizycznego z pewnością nie będą nudne! Do dyspozycji uczniów oddane zostanie nie tylko nowe boisko wielofunkcyjne , ale również boisko rekreacyjne do gry w siatkówkę i badmintona ( zrealizowane w ramach BO). Poza tym dzieci, które lubią wyzwania mogą korzystać ze specjalnych elementów do wspinaczki skałkowej. Łączny koszt inwestycji to 1,35 mln zł z czego środki Gminy Miasta Gdańska to ok.1,13 mln zł , a w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 ok. 212 tys. zł.

Inwestycja powstawała w dwóch częściach
Najpierw powstało boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą w ramach programu budowy i modernizacji boisk. Następnie zbudowano boisko rekreacyjne do gry w piłkę siatkową i badmintona oraz elementy do uprawiania gimnastyki i bezpiecznej wspinaczki skałkowej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt ten otrzymał największe poparcie w dzielnicy Suchanino, oddano na niego 3354 głosy.

Szczegóły dotyczące inwestycji znajdują się na stronie: www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=872

Lista boisk oraz zasady korzystania z nich dostępne jest na stronie www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)