Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowe boisko – ma numer 93!

Do tej pory uczniowie ćwiczyli się w grach zespołowych, teraz będą mogli trenować lekkoatletykę. Jutro, w piątek 22 września o godz. 8.15 odbędzie się otwarcie boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Orłowskiej 13 w Gdańsku.

A
A

W szkole uczy się obecnie 400 uczniów, ponad 80 z nich należy do uczniowskiego klubu sportowego. Do tej pory dzieci i młodzież mogły trenować gry zespołowe takie jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna czy unihokej. W tym roku szkolnym uruchomiona będzie sekcja lekkoatletyki, która będzie ćwiczyć na nowo powstałym boisku.
Powstałe przy szkole boisko jest boiskiem lekkoatletycznym, wielofunkcyjnym o wymiarach 28x14m o nawierzchni poliuretanowej .
Na terenie sportowym powstała również bieżnia prosta o długości 74m i bieżnia okólna o długości 166 m, o nawierzchni poliuretanowej. Wybudowana została także skocznia w dal oraz rzutnia kulą. W ramach prowadzonych prac teren został ogrodzony oraz oświetlony. Dodatkowo, nowy plac sportowy jest monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury, chodniki oraz zieleń.
W ramach prowadzonych prac istniejący przy szkole placu zabaw zyskał nową nawierzchnię z trawy sztucznej oraz lepsze wyposażenie.
Całkowity koszt prac to ok 640 tys. zł.

Od roku 2006 w Gdańsku powstały już 93 boiska przyszkolne i osiedlowe.
Wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły:
https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)