Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowa Bulońska Północna - wkracza w kolejny etap!

Zapraszamy na konferencję prasową, podczas której opowiemy o działaniach związanych z budową Nowej Bulońskiej Północnej oraz planowanej organizacji ruchu. Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 21 maja, o godz. 10.30 w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (wejście od strony ul. Marynarki Polskiej) w sali konferencyjnej na IV piętrze. Podczas konferencji przedstawimy plany dotyczące organizacji ruchu na najbliższe miesiące. W spotkaniu udział wezmą m.in. Włodzimierz Bartosiewicz dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz przedstawiciele wykonawcy robót: Sylwia Rogall - Dyrektor Projektu, Przemysław Młynarczyk - Kierownik Budowy.

A
A

Przypomnijmy Nowa Bulońska Północna ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ulicą Jabłoniową. Inwestycja zakłada budowę linii tramwajowej, jezdni oraz ścieżki rowerowej wraz infrastrukturą towarzyszącą od skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską do skrzyżowania ulicy Jabłoniowej i Warszawskiej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.
Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

Informujemy również, że istnieje możliwość skorzystania z parkingu znajdującego się przy DRMG, pierwsza godzina jest bezpłatna. W przypadku dłuższego pobytu prosimy o kontakt z organizatorami konferencji.

Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)