Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nagroda dla Jana Pawelczyka

Druh Jan Pawelczyk - członek Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego, od 52 lat śpiewak chóralny, świętujący w 2014 roku swoje 90. urodziny otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Jej wysokość to 3 tys. zł.

A
A

Druh Jan Pawelczyk - członek Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego, od  52 lat śpiewak chóralny, świętujący w 2014 roku swoje 90. urodziny otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Jej wysokość to 3 tys. zł.

Jan Pawelczyk 29 grudnia 2014 świętował 90. rocznicę urodzin. Od 10. lat jest członkiem Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego, a wcześniej śpiewał w Chórze Męskim „Moniuszko”. Jego działalność śpiewacza udokumentowana jest na 52 lata (!), co zaowocowało przyznaniem mu w 2014 roku przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Odznaki Honorowej V stopnia (jest to najwyższa odznaka).

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczy nagrodę Janowi Pawelczykowi w niedzielę  4 stycznia o godz. 12.00 podczas mszy św. w intencji Jubilata, w kościele pw. Stanisława Kostki (ul. Abrahama 38 w Oliwie). Po mszy będzie można wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego.

Komunikat do pobrania (5 KB)

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe