Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Międzynarodowa konferencja „Szkolnictwo zawodowe w harmonii z potrzebami rynku pracy”

W Zespole Szkół Łączności (ul. Podwale Staromiejskie 51/52) odbędzie się konferencja „Szkolnictwo zawodowe w harmonii z potrzebami rynku pracy”. Start: 22 października godz. 10.00. Przedstawiciele instytucji centralnych, biznesu, środowiska związane z edukacją rozmawiać będą o kierunkach nauczania w szkołach zawodowych, by kształciły one kadry mające szanse na zatrudnienie po zakończeniu edukacji.

A
A

W Zespole Szkół Łączności (ul. Podwale Staromiejskie 51/52) odbędzie się konferencja  „Szkolnictwo zawodowe w harmonii z potrzebami rynku pracy”. Start: 22 października godz. 10.00. Przedstawiciele instytucji centralnych, biznesu, środowiska związane z edukacją rozmawiać będą o kierunkach nauczania w szkołach zawodowych, by kształciły one kadry mające szanse na zatrudnienie po zakończeniu edukacji.

Organizatorami konferencji są: Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL oraz Departament Szkolnictwa Zawodowego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konferencja jest owocem współpracy z organizacjami o podobnym do PIKE profilu działalności z krajów jak: USA, Niemcy – tj.  Stowarzyszeniem Inżynierów Telekomunikacji Kablowej Anga z Niemiec oraz niemieckim instytutem Dibkom, która posiada doświadczenie z zakresu szkolnictwa techników szerokopasmowej komunikacji elektronicznej oraz szkołą z Brandenburga. Udział w konferencji zapowiedzieli także przedstawiciele europejskiego Stowarzyszenia STCE – CE.

W czasie konferencji planowane jest przedstawienie osiągnięć wynikających z realizowanego przez Fundację Piksel projektu „Szerokopasmowi są przyszłościowi”, a jednocześnie zaproponowanie szkołom o profilu łączności rozszerzenie go na inne regiony Polski.

Więcej o projekcie „Szerokopasmowi”, którego uczestnikiem jest Zespół Szkół Łączności: http://www.fundacjapiksel.pl/index/szerokopasmowi

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

 

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)