PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Miasto Gdańsk na Targach Mieszkaniowych

Już po raz trzeci Miasto Gdańsk zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Mieszkań i Domów, które odbędą się już w najbliższy weekend, 10-11 września, w AMBEREXPO. Na chętnych czeka blisko pół tysiąca mieszkań komunalnych do zamiany.

A
A

- Sięgamy po nowoczesny sposób prezentowania oferty dotyczącej mieszkań komunalnych, bo zależy nam, by oferta miejska była jeszcze bardziej dostępna i trafiła do grupy osób potencjalnie zainteresowanych zmianą miejsca zamieszkania, właśnie m.in. w drodze zamiany mieszkań. Targi mieszkaniowe są najlepszym ku temu miejscem, przyciągają bowiem ludzi o takich właśnie potrzebach - wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

Oferta zamian lokali mieszkalnych kierowana jest do najemców lokali komunalnych, właścicieli mieszkań oraz osób, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Miejska lista lokali do zamiany obejmuje blisko pół tysiąca adresów, w tym ponad 100 lokali we Wrzeszczu i kolejnych ok. 100 w dzielnicach w bliskiej odległości od morza, czyli w Brzeźnie, Stogach i Nowym Porcie.

- Korzystając z tej możliwości, nie trzeba dysponować pełnymi środkami na zakup, ponieważ w rozliczeniu oddaje się własne mieszkanie. Dla najemców lokali komunalnych to sposób m.in. na odciążenie ich budżetu domowego, w sytuacji gdy utrzymanie dotychczasowego dużego mieszkania jest dla nich zbytnim obciążeniem finansowym – mówi wiceprezydent Grzelak.

Wszystkie oferty zamiany mieszkań, a także szczegółowe informacje o dokumentach, jakie są potrzebne, by zgłosić lokal do zamiany, można znaleźć na stronie Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych: http://www.gznk.pl/UN/BZM/. Prezentacja lokali do zamiany będzie się odbywała również podczas Targów Mieszkań i Domów.

Nowe podwórko dla chętnych
Podczas tej edycji Targów Mieszkań i Domów, Miasto Gdańsk poszerzyło swoją ofertę o porady dotyczące zagospodarowania gdańskich podwórek, w związku z realizacją kolejnych edycji cyklicznego konkursu pt. „Wspólne Podwórko”, który cieszy się coraz większą popularnością wśród gdańszczan. Przypomnijmy, program "Wspólne Podwórko”, który realizowany jest od 2014 roku, jest formą wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych oraz współwłaścicieli nieruchomości, którzy posiadają wydzierżawione od gminy podwórko i chcą je zrewaloryzować. W tegorocznej edycji programu metamorfozę w ramach programu przechodzi 47 przestrzeni sąsiedzkich.

Warsztaty architektoniczne dla dzieci
Podwórko to ważne miejsce w życiu każdego z mieszkańców, a w szczególności dzieci. Niestety większość podwórek miejskich pełni obecnie głównie funkcje parkingów, a przecież podwórka, to również miejsca do zabawy, spotkań sąsiedzkich. Dlatego Gdańsk poprzez zabawę twórczą zaprasza najmłodszych do dyskusji o funkcji i użyteczności podwórek.

W ramach Targów Mieszkań i Domów, dzieci od lat 7 wezmą udział w urbanistyczno-architektonicznych warsztatach pt. „Moje wymarzone podwórko”. Zajęcia odbędą się w sobotę 10 września o godz. 11.00 i 14.00 oraz w niedzielę 11 września o godz. 11.00. Warsztaty to doskonała forma edukacji najmłodszego pokolenia poprzez zabawę, uczestnicy wykonają trójwymiarowe makiety wymarzonych podwórek. Lista uczestników otwarta jest do 8 września – do tego dnia można zgłaszać zainteresowane dzieci, wysyłając zgłoszenia drogą mailową na adres: no@gznk.pl

Miasto Gdańsk zaprasza na Targi Mieszkań i Domów w AmberEXPO, ul. Żaglowa 11, w dniach 10-11 września, w godzinach od 10.00 do 17.00. Miejskie stoisko usytuowane będzie w centralnej części Targów. Na miejscu pomocą i informacją służyć będą pracownicy Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Miasto Gdańsk na Targach Mieszkaniowych (plakat) (5.28 MB)