Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„LOKAL NA START ZA ZŁOTÓWKĘ” - zapraszamy na przekazanie kluczy do lokalu z pierwszej puli

„Lokal na start za złotówkę” to nowy miejski program wspierający rozpoczynających przygodę z biznesem. W ramach programu najemcy wynajmują lokale od miasta za bardzo atrakcyjną stawkę. W poniedziałek 6 lutego prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczy klucze najemcy lokalu przy ul. Bliskiej 11 A.

A
A

Przypomnijmy: trwa pierwsza edycja programu „Lokal na start za złotówkę”. Nowych najemców zyskały trzy spośród dziesięciu wytypowanych przez miasto lokali użytkowych. Pozostałe nadal oczekują na zainteresowanych.

- Program adresowany jest do tych, którzy właśnie rozpoczynają swój biznes. Koszty związane z rozkręceniem własnego interesu są dla „młodych” przedsiębiorców dużym obciążeniem, chcemy więc zdjąć z nich ciężar wydatków związanych z wynajmem lokalu do prowadzenia działalności – podkreśla zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. – I stąd nasza bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorców propozycja – najem lokalu po bardzo preferencyjnych stawkach. Zaoszczędzone w ten sposób środki zainwestować mogą w przystosowanie lokalu do własnych potrzeb, w promocję i reklamę, czy przeznaczyć na zakup narzędzi niezbędnych do wykonywanej pracy.

Preferencyjne stawki czynszu obowiązywać będą przez 3 lata. W pierwszym roku najmu czynsz wynosił będzie 1 zł za mkw. W drugim roku najmu – 40 proc. stawki zaoferowanej przez przedsiębiorcę w konkursie, w trzecim – 70 proc. tej stawki. 100 procent zaoferowanej stawki najemca zapłaci dopiero po 36 miesiącach najmu.

W poniedziałek 6 lutego prezydent Paweł Adamowicz przekaże klucze do lokalu nowemu najemcy – pani, która zamierza zajmować się produkcją biżuterii. Zapraszamy na to spotkanie o godz. 11.00 do lokalu przy ul. Bliskiej 11 A w Nowym Porcie.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)