Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kolejne nowe boisko jest w Oliwie

Od jutra z wielofunkcyjnego boiska z bieżnią i skocznią korzystać będą mogli uczniowie z Oliwy - 19 października o godz. 8.15 przy Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Opackiej 7 otwarte zostanie uroczyście kolejne boisko w Gdańsku. Od roku 2006 w Gdańsku powstały już 94 boiska przyszkolne i osiedlowe.

A
A

Ponad 300 uczniów oliwskiej podstawówki korzystać będzie mogło z nowego wielofunkcyjnego boiska z nawierzchnią poliuretanową wraz z wyposażeniem. Poza boiskiem w ramach prac wykonano także bieżnię lekkoatletyczną i skocznię w dal. Dodatkowo wykonano oświetlenie boiska wraz z oświetleniem nocnym, monitoring, kanalizację deszczową, elementy małej architektury (w tym ławki, kosze na śmieci i tablice: regulaminową i informacyjną), a także bramę i ogrodzenie boiska. Łączny koszt inwestycji to ok. 530 tys. zł.

Wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły:
https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy