Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Klucze do mieszkań w standardzie „pod klucz”

Zakończył się drugi etap budowy osiedla przy ul. Madalińskiego na gdańskim Chełmie. Kolejne gdańskie rodziny, oczekujące na pomoc mieszkaniową z zasobu gminy, otrzymały właśnie klucze do swoich wymarzonych M, w standardzie „pod klucz”.

A
A

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Madalińskiego w Gdańsku to inwestycja realizowana przez spółkę miejską - Gdańska Infrastruktura Społeczna. Inwestycja realizowana jest na działce o powierzchni 7 470 m2. Na osiedlu powstanie łącznie 7 budynków mieszkalnych. Są to budynki wielorodzinne, budowane w systemie szeregowym, w każdym z nich mieści się 12 mieszkań, co oznacza, że łącznie powstaną 84 mieszkania.

Budynki zaprojektowane zostały jako IV kondygnacyjne z kondygnacją podziemną, w której znajdują się komórki lokatorskie. W każdym budynku mieści się: 1 mieszkanie jednopokojowe o powierzchni ~32 m2; 10 mieszkań dwupokojowych o powierzchni ~38 m2 i 1 mieszkanie trzypokojowe o powierzchni ~46 m2. Łączna powierzchnia użytkowa samych mieszkań w pojedynczym budynku wynosi: 462,7 m2, natomiast w całej inwestycji wyniesie około 3240 m2.

27 września klucze do mieszkań nowym mieszkańcom osiedla przy ul. Madalińskiego wręczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
- Do lokali w nowo wybudowanych budynkach, oddawanych w standardzie „pod klucz”, wprowadzają się rodziny uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy – informuje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - W ubiegłym roku do użytku oddane zostały cztery budynki przy ul. Madalińskiego. Zamieszkało w nich 48 gdańskich rodzin. Teraz do użytku oddajemy kolejne dwa, w których zamieszkają 24 rodziny. Ostatni budynek z 12 lokalami mieszkalnymi powstanie w 2018 roku.

Na terenie inwestycji powstanie łącznie 70 miejsc postojowych dla rowerów - w tym jedno, powstałe już, zadaszone miejsce do postoju 42 rowerów, jak również 101 miejsc parkingowych dla samochodów. - Na terenie osiedla znajduje się także rekreacyjna zieleń wypoczynkowa dostępna dla różnych grup wiekowych. Do dyspozycji mieszkańców jest plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu. A w przyszłym roku powstanie plac zabaw dla dzieci - mówi prezes GIS Aleksandra Krzywosz.

W ramach inwestycji realizowany jest także kompletny układ komunikacyjny - chodniki wraz z drogami komunikacyjnymi wewnątrz osiedla oraz drogą dojazdową od ul. Madalińskiego.

Szacowany łączny koszt inwestycji to ok. 14 mln zł.

Anna Dobrowolska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)