Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańska młodzież będzie rywalizować w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych!

Uczniowie ze szkół w Gdańsku będą rywalizować w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Tak nazywane są od tego roku rozgrywki międzyszkolne, które w poprzednich latach określane były jako: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada. W inauguracji Olimpiady, która odbędzie się 12 września o godz. 12:00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244, udział weźmie zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

A
A

Przez cały rok szkolny uczniowie rywalizować będą w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych w ramach zawodów dzielnicowych, poprzez finały miejskie i wojewódzkie, po zawody ogólnopolskie.

Gdańska Olimpiada Młodzieży zainaugurowana zostanie w środę, 12 września o godz. 12:00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego. W rozpoczęciu rozgrywek udział weźmie zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

- Aby podkreślić gdański charakter rozgrywek i jeszcze bardziej zmobilizować dzieci i młodzież do aktywnej rywalizacji na terenie miasta, po raz pierwszy w tym roku sportowe zmagania dzieci i młodzieży otrzymały nazwę Gdańska Olimpiada Młodzieży – podkreślił Piotr Kowalczuk. Zaznaczył, że przez cały rok szkolny w rozgrywkach uczestniczy ok. 10 tys. uczniów z Gdańska, a zawodnicy mają prawo startu w wielu dyscyplinach.

Podczas inauguracji w Miasteczku Sportowym odbędzie się wspólna zabawa dla dzieci i młodzież. Zaplanowano m.in. rozgrywki sportowe, naukę pływania, gimnastykę korekcyjną, pływanie synchroniczne, zajęcia fitness, zajęcia plastyczne oraz konkurs „Taniec z Gwiazdami”. Do dyspozycji uczniów będą też: Fotobudka, dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla dzieci.

Trzy kategorie wiekowe, kwadrant i trójbój lekkoatletyczny

W Olimpiadzie zawodnicy wystąpią w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (Igrzyska Dzieci), młodzież szkół podstawowych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) oraz młodzież szkół średnich (Licealiada).  Wśród dyscyplin są m.in. piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, unihokej, lekka atletyka oraz badminton i tenis stołowy. W tym roku po raz pierwszy odbędą się zawody w kwadrancie, zespołowej grze na punkty z użyciem drewnianego kija i piłeczki (podobnej do tzw. palanta). Nowością jest też trójbój lekkoatletyczny.

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)