Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk ukośnie i w 3D – konferencja prasowa

Najnowsza ortofotomapa, zdjęcia ukośne ze skaningiem laserowym oraz model 3D miasta – to nowe narzędzia przygotowane dla Gdańska, które zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej w piątek 7 października o godz. 11.00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 (IV piętro, sala konferencyjna).

A
A

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną multimedialnie bogate możliwości nowych rozwiązań przez przedstawiciela firmy realizującej projekt na zamówienie BRG – m.in. w planowaniu przestrzennym, do celów prawnych i ubezpieczeniowych, pomiaru oraz regulacji stanu prawnego nieruchomości, w analizach modelu hydrologicznego Gdańska (tak, by policzyć kierunki spływu wód opadowych, ich ilość dla każdej mikrozlewni oraz przeprowadzić inwentaryzację terenów zielonych i utwardzonych). Nowe narzędzia pomogą także architektom, ale także mieszkańcom – na przykład przy zgłaszaniu projektów do budżetu obywatelskiego.

Obecni na konferencji będą przedstawiciele jednostek miejskich, którzy wskażą, jak nowe aplikacje i mapy ułatwią i pomogą im w pracy. Oprócz dyrektor Biura Rozwoju Gdańska Edyty Damszel-Turek, obecni będą przedstawiciele m.in. Gdańskich Melioracji, Zarządu dróg i Zieleni oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, Wydziału Geodezji i Wydziału Skarbu gdańskiego magistratu.

Dzięki temu projektowi Gdańsk jest jednym z pionierskich miast w Polsce (obok Wrocławia, Opola, Kielc, Katowic, Tarnowa, Gliwic i Łodzi), wykorzystującym informacje przestrzenne w tak szerokim zakresie.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)