Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gala „Sto medali na sto lat niepodległej”

W najbliższą sobotę 29 września o godz. 16.00 w Ergo Arenie prezydent Gdańska odznaczy medalami najwybitniejsze osobowości gdańskiego sportu ostatnich lat. Gala odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

A
A

Uroczystość będzie okazją do uhonorowania wybitnych gdańskich sportowców, ale też wszystkich tych, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozwoju sportu w naszym mieście. Prezydent Paweł Adamowicz odznaczy medalami „Za zasługi dla gdańskiego sportu” sportowców, trenerów, działaczy, sędziów, naukowców, nauczycieli i dziennikarzy.

- Sport to nie tylko zdrowie i kondycja – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - To również kształtowanie siły charakteru i przezwyciężanie własnych słabości. Sport uczy nas dyscypliny, systematyczności i wytrwałości w dążeniu do celu. Każdy z odznaczonych na gali może w tej kategorii stanowić przykład dla młodych. Od jakiegoś czasu zwracamy uwagę na to, że młodsze pokolenia coraz częściej uzależnione są od internetu i nowych technologii. Dlatego tak ważne jest stawianie za wzór ludzi, którzy swoją postawą pokazują że można żyć inaczej, aktywniej, pełniej - dodaje prezydent Gdańska.

Gala „Sto medali na sto lat Niepodległej” odbędzie się w sobotę 29 września 2018 roku o godzinie 16.00 w hali Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1 w Gdańsku.

W części artystycznej wystąpią Krystyna Prońko, Joanna Knitter i Jan Konop Big Band.

Swój udział w gali potwierdzili m.in. znakomici sportowcy: Izabela Antonowicz-Szuszkiewicz, Izabela Bełcik, Leszek Blanik, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Kamila Chudzik, Małgorzata Dłużewska, Marian Dziura, Ryszard Gancewski, Sylwia Gruchała, Zbigniew Gutkowski, Iwona Guzowska, Andrzej Jakubowicz, Ewa Kamińska-Eichler, Adam Korol, Leszek Kosedowski, Czesława Kościańska, Leszek Kucharski, Czesław Kur, Jerzy Kruszczyński, Bogdan Lecyk, Joanna Majdan, Krystyna Malinowska-Krupa, Halina Maliszewska, Dariusz Michalczewski, Jan Okrój, Marek Panas, Roman Paszke, Zenon Plech, Wiesław Predehl, Zdzisław Puszkarz, Monika Pyrek, Wojciech Rosiński, Anna Rybicka, Hubert Skrzypczak, Monika Stachowska, Grzegorz Śledziewski, Kazimierz Zimny, Marian Zupa.

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)