PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Freedom Charity Run - zapraszamy na briefing prasowy

Freedom Charity Run to bieg upamiętniający 25. rocznicę transformacji, symboliczną rocznicę odrodzenia się społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej po wielu latach niepokoju. W 25 lat po upadku muru berlińskiego pojawia się szczególna okazja do zademonstrowania przyjaźni i solidarności wśród europejskich sąsiadów. Trzech biegaczy: Mariusz Szeib i Daniel Wcisło z Poznania oraz Ludwig Schlereth z Halle, biegnąc na zmianę, mają zamiar pokonać trasę Gdańsk – Berlin.

A
A

Freedom Charity Run to bieg upamiętniający 25. rocznicę transformacji, symboliczną rocznicę odrodzenia się społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej po wielu latach niepokoju. W 25 lat po upadku muru berlińskiego pojawia się szczególna okazja do zademonstrowania przyjaźni i solidarności wśród europejskich sąsiadów. Trzech biegaczy: Mariusz Szeib i Daniel Wcisło z Poznania oraz Ludwig Schlereth z Halle, biegnąc na zmianę, mają zamiar pokonać  trasę Gdańsk – Berlin.

Freedom Charity Run rozpocznie się 24 września 2014 o godz. 9.30 przed Salą BHP, znajdującą się na historycznym terenie stoczni im. Lenina w Gdańsku, a zakończy 3 października, po 9. dniach i po pokonaniu przez biegaczy 621 kilometrowej trasy. Prowadzić będzie przez Kościerzynę, Chojnice, Piłę, Oborniki Wielkopolskie, Poznań, Międzychód, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą i Strausberg aby w końcu przekroczyć linię mety pod Bramą Brandenburską w Berlinie.

Zapraszamy na briefing prasowy, na którym biegacze opowiedzą o przygotowaniach i planach związanych z tym przedsięwzięciem. Briefing odbędzie się 23 września o godz. 13.00 w budynku Europejskiego Centrum Solidarności (na antresoli).

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe