Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Formacja Nieżywych Schabuff kręci w Gdańsku bursztynowy teledysk

W dniu 9 lipca zespół będzie kręcił w naszym mieście teledysk do piosenki „Bursztyn”. To najnowszy przebój FNS i jest zwiastunem ich nowej płyty.

A
A

W dniu 9 lipca zespół będzie kręcił w naszym mieście teledysk do piosenki „Bursztyn”.  To najnowszy przebój FNS i jest zwiastunem ich nowej płyty.

 – Bursztyn bałtycki to piękna i rzadka żywica, którą czasami udaje nam się znaleźć nad morzem. Podobnie ma się rzecz z miłością - mówi Olek Klepacz, lider Formacji Nieżywych Schabuff, która występuje na polskiej scenie muzycznej już blisko trzydzieści lat. - Gdańsk jest Światową Stolicą Bursztynu i w sposób naturalny wybraliśmy to piękne miasto na miejsce akcji naszego teledysku - dodaje.

Teledysk opowiada o miłości młodego chłopaka do dojrzałej kobiety, którą zagra Katarzyna Kaźmierczak, aktorka Teatru Wybrzeże. W tle pojawia się bursztyn i kilka atrakcyjnych gdańskich przestrzeni miejskich. 

– Cieszymy się, że bursztyn stał się źródłem inspiracji dla tak znanego zespołu. Mamy nadzieję,
że piosenka stanie się kolejnym hitem Formacji Nieżywych Schabuff, tak jak „Lato” czy „Klub Wesołego Szampana” - komentuje Robert Pytlos, koordynator Prezydenta Miasta Gdańska
ds. bursztynu.  

Partnerami teledysku są Wydział Promocji Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego  w Gdańsku oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.  Teledysk powstaje przy współpracy z B&G Bursztynowa Galeria w Gdańsku i Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu.

Zapraszamy serdecznie na krótką konferencję prasową, która odbędzie się na planie teledysku w dniu 9 lipca 2015 roku o godz. 12.00 w B&G Bursztynowa Galeria w Gdańsku, ul. Chlebnicka 48/51.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)