Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Europejska Noc Muzeów – spotkanie prasowe

We wtorek, 16 maja, o godz. 11.00 w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk) odbędzie się spotkanie prasowe poświęcone pomorskiej edycji Europejskiej Nocy Muzeów.

A
A

Na spotkaniu będą obecni przedstawiciele instytucji biorących udział w Nocy Muzeów, którzy omówią program tegorocznej edycji wydarzenia, a w szczegółach przedstawią najważniejsze atrakcje i nowości przygotowane na 20 maja.

Już od 15 maja będzie można dołączyć do gry mobilnej „Nie śpij, zagraj”. Finał rozgrywek przypadnie na ENM. Na graczy czekają nagrody przygotowane przez organizatorów ENM. Gra będzie się toczyć w przestrzeni miejskiej Trójmiasta i bliskich okolic, w obrębie zarysowanym przez 14 instytucji kulturalnych.

Więcej informacji o grze: http://ikm.gda.pl/nocmuzeow/nie-spij-zagraj-gra/

Europejska Noc Muzeów nazywana jest świętem kultury. Podczas Nocy muzea, galerie, centra kultury i organizacje kulturalne są otwarte dłużej niż w zwykłe dni. Zapraszają do zwiedzania kulis, zobaczenia zazwyczaj niedostępnych dla gości miejsc, wzięcia udziału w wykładach, warsztatach bądź spotkaniach z artystami. Data Europejskiej Nocy Muzeów przypada na pierwszą sobotę po Międzynarodowym Dniu Muzealnika (18 maja).

W tym roku pomorskie wydarzenia kulturalne odbędą się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Rumi, Tczewie, Malborku, Kwidzynie, Helu, Trąbkach Wielkich, Będominie, Waplewie Wielkim i Żukowie.

Pełny program Nocy Muzeów i dodatkowe informacje, w tym rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji:

http://ikm.gda.pl/nocmuzeow/

www.facebook.com/NocMuzeow3city

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)