Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dźwięki Letnicy. Warsztaty muzyczne dla mieszkańców

Zapraszamy mieszkańców Letnicy w wieku 14-25 lat do udziału w warsztatach dźwiękowych LETNICA SOUND odbywających się w ramach projektu Let's Art, realizowanego przez CSW Łaźnia. Już 10 września pierwsze spotkanie.

A
A

Zapraszamy mieszkańców Letnicy w wieku 14-25 lat do udziału w warsztatach dźwiękowych LETNICA SOUND odbywających się w ramach projektu Let's Art, realizowanego przez CSW Łaźnia. Już 10 września pierwsze spotkanie.

- Razem wydamy płytę ze skomponowanym przez uczestników utworem muzycznym, który odda niepowtarzalny charakter Letnicy, odkryjemy wiele zakątków dzielnicy i ich dźwięki, poznamy i wykorzystamy nasze możliwości wokalne i kompozytorskie. Nauczymy się, jak łączyć dźwięki w muzykę, którą potem pokażemy światu! – zachęcają do udziału organizatorzy warsztatów.

W programie warsztatów muzycznych LETNICA SOUND: nagrywanie dźwięków Letnicy – dźwiękowa mapa miasta, zajęcia z technik wokalnych oraz emisji głosu, zajęcia z współczesnych technik kompozytorskich oraz zajęcia z technologii dźwięku - obróbka i montaż dźwięku.

Zajęcia odbywać będą się w środy i piątki w godz. 16.00-19.00 w okresie od 10 września do 12 listopada 2014, łącznie będzie to 19 spotkań. Warsztaty odbywać się będą w Domu Otwartym przy ul. Uczniowskiej 22 w Letnicy. Wspólną pracę zwieńczy prezentacja, która odbędzie się 12 listopada.

Warsztaty poprowadzą: Atmen Trio: Agnieszka Kamińska, Małgorzata Kęsicka, Monika Kwiatkowska oraz specjalista ds. technologii dźwięku, Maciej Tęgi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Let’s Art to projekt realizowany w ramach projektu rewitalizacji Letnicy przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w „Domu Otwartym” przy ul. Uczniowskiej 22. Cykl interdyscyplinarnych warsztatów edukacyjno-artystycznych skierowany jest zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych, przez co starający się obalić mit problemu społecznego określanego jako „konflikt pokoleń”. Oferta „Let’s Art” promuje zdobywanie nowych kompetencji artystycznych i ich wykorzystanie do budowania więzi sąsiedzkich i integracji lokalnej społeczności.

Zgłoszenia i informacje:
Bogusława Gontarz
b.gontarz@laznia.pl
tel.795-782-827

Anna Dobrowolska / Biuro Prasowe

ulotka (41 KB)