Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dziś briefing Gdańska i Polskiej Akcji Humanitarnej

Nasze miasto współpracuje z Polską Akcją Humanitarną przy realizacji kampanii Gdańsk solidarnie dla ofiar wojny. O działaniach, które realizujemy i będziemy wspólnie realizować opowiemy podczas briefingu, na który zapraszamy dziś, we wtorek 18 kwietnia o godz. 15.00 w sali 315 gdańskiego magistratu. W spotkaniu udział weźmie Janina Ochojska, założycielka i prezes fundacji Polska Akcja Humanitarna oraz Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

A
A

Podczas kampanii Gdańsk solidarnie z ofiarami wojny miasto zachęca mieszkańców do wsparcia Polskiej Akcji Humanitarnej, niosącej pomoc w ogarniętej wojną Syrii. W najbliższym czasie na ulicach Gdańska pojawią się instalacje akcji ”Bądź Bliżej”. Montowane „lupki”, mają zwrócić uwagę na problemy ludzi w krajach ogarniętych działaniami wojennymi. Będzie to kolejna odsłona realizowanej kampanii.

Podczas briefingu prezeska PAH opowie również, dlaczego warto wspierać działania Fundacji, która dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli może nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Sytuacja w Syrii jest cały czas bardzo trudna. Według najnowszych doniesień Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka podczas samobójczego zamachu na konwój z ludnością z ewakuowanych szyickich miejscowości w Syrii, do którego doszło w sobotę niedaleko Aleppo zginęło 126 osób.

Briefing transmitowany będzie na stronie www.gdansk.pl.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)