Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dziadek z sercem na dłoni gościem prezydenta Gdańska

Jak na (emerytowanego) ekonomistę przystało prowadzi rzetelną statystykę i wyciąga wnioski. A te są budujące: „czułych” pasażerów w gdańskiej komunikacji przybywa. Są na to dowody, dokładniej liczba wręczonych przez Pana Jana różowych i żółtych serc z wierszem jego autorstwa. Te różowe wręcza za dobry uczynek – ustąpienie miejsca w tramwaju, czy autobusie osobie starszej lub matce z dzieckiem. Żółtymi obdarowywane są osoby, które takiej potrzeby nie widzą.

A
A

Swoją akcję, z potrzeby serca, Pan Jan prowadzi już od wielu lat. Wręczonym niespodziewanie sercem ujął już niejednego pasażera, niejednemu dał do myślenia.

Jan Dymarski - gdańszczanin na schwał, prywatnie dziadek dwóch wnuczek, 21 stycznia będzie gościem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Termin wizyty nie jest przypadkowy, w dniach 21-22 stycznia obchodzimy dzień osób dla wszystkich nas wyjątkowych - Babci i Dziadka. To doskonała okazja, by podziękować im za życzliwość, dobro i mądrość. I właśnie za to Panu Janowi, który dobrym dziadkiem jest nie tylko dla swoich wnucząt, ale dla wszystkich napotkanych gdańszczan, podziękowania i życzenia złoży prezydent Adamowicz.

Czas: 21 stycznia, godz. 14.00
Miejsce: Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, gabinet Prezydenta Miasta Gdańska (III piętro)

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)