Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dofinansowania na przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej

Miasto Gdańsk i Grupa GPEC zostali partnerami projektu rozbudowy miejskiej sieci ciepłowniczej na terenie Gdańska. Już 23 i 24 lipca pod numerem specjalnej infolinii 58 524 39 89 mieszkańcy dowiedzą się, czy w ich okolicy możliwe jest przyłączenie do miejskiej sieci GPEC i jakie dofinansowanie mogą uzyskać na ten cel z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

A
A

Miasto Gdańsk i Grupa GPEC zostali partnerami projektu rozbudowy miejskiej sieci ciepłowniczej na terenie Gdańska. Już 23 i 24 lipca pod numerem specjalnej infolinii 58 524 39 89 mieszkańcy dowiedzą się, czy w ich okolicy możliwe jest przyłączenie do miejskiej sieci GPEC i  jakie dofinansowanie mogą uzyskać na ten cel z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W ramach rozbudowy miejskiego systemu ciepłowniczego powstanie nawet do 10 km nowej sieci. Mieszkańcy Wrzeszcza, Dolnego Miasta, Nowego Portu, Oliwy, Szadółek, Śródmieścia oraz Kowal jeszcze w tym roku będą mieli możliwość przyłączenia, a nawet zmiany źródła ogrzewania.

- Proponowane przez Grupę GPEC Ciepło Systemowe, to produkt ekologiczny, który daje komfort cieplny przez cały rok. To także korzystny ekonomicznie sposób na ciepło w mieszkaniach. Gwarantuje bowiem stałe i przewidywalne ceny, które zapewnia taryfa dla ciepła określana przez prezesa Urzędu Regulacji Energetykimówi Mateusz Radecki, Dyrektor ds. Handlowych GPEC.

Miasto Gdańsk i firma GPEC posiadają fundusze na wsparcie finansowe, umożliwiające wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym zmianę sposobu dostaw ciepła i ciepłej wody. Dzięki miejskim dotacjom uchwalonym przez Radę Miasta oraz produktowi współfinansowania inwestycji – ESCO Grupy GPEC, przyłączenie i zakup produktów Grupy stają się prostsze. Mieszkańcy podejmując decyzję o zmianie sposobu ogrzewania, mają wpływ na poprawę jakości powietrza, polepszenie komfortu życia i ograniczenie kosztów przeznaczonych na ogrzewanie.

- Wymiana, czy wręcz likwidacja domowych pieców węglowych czy indywidualnych piecyków gazowych to nie tylko nowy trend, ale i kierunek, w jakim podąża i rozwija się  polskie ciepłownictwo – przekonuje Maciej Lorek, Dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego Gdańska. – Nasze Miasto, podobnie jak Kraków i wiele innych polskich miast, dba o jakość powietrza oraz o komfort życia mieszkańców. Dlatego też oferujemy pomoc finansową w przeprowadzeniu działań związanych z wymianą źródła ciepła na bardziej bezpieczne i ekologiczne – wyjaśnia.

Jeśli mieszkańcy chcą dowiedzieć się więcej o kierunkach rozwoju sieci ciepłowniczej w Gdańsku, korzyściach płynących z Ciepła Systemowego oraz o warunkach przyznawania dofinansowań, mogą skorzystać z infolinii, która czynna będzie w dniach 23 i 24 lipca.

Eksperci GPEC będa ją obsługiwać w godzinach 7:00 – 16:00, pod numerem 58 524 39 89. Dodatkowo z doradcami Grupy GPEC można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem bok@gpec.pl lub bezpośrednio w siedzibie firmy przy ulicy Biała 1b w Gdańsku.

Wniosek o wydanie warunków technicznych, wniosek o miejskie dofinansowanie oraz mapę miejskiej sieci ciepłowniczej można pobrać na stronie www.gpec.pl/rozbudowa-sieci.

 

 Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)