PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Benefis Dojrzałości 2018 - koncert solidarności międzypokoleniowej

Benefis Dojrzałości 2018 - koncert solidarności międzypokoleniowej
Osiem utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów i wybranych w II Gdańskim Konkursie Poetyckim zostanie zaprezentowanych jako kompozycje muzyczne podczas "Benefisu dojrzałości”. Koncert galowy na scenie Polskiej Filharmonii na Ołowiance odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada 2018 o godz. 17.00.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na widowni w Filharmonii zasiądą głównie seniorzy z Gdańska, dla których przygotowano bezpłatne wejściówki na koncert.

Wiersze oceniło profesjonalne jury, w skład którego weszli przedstawiciele środowisk artystycznych, instytucji społecznych i miejskich działających na rzecz seniorów. W tym roku do wybranych w konkursie ośmiu utworów muzykę napisało ośmiu kompozytorów. Siedmiu z nich to studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ósmy utwór to kompozycja wyłoniona w ogłoszonym przez gdańską akademię Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim.

Podczas koncertu wystąpi zespół wokalno – instrumentalny  stworzony przez trójmiejskich artystów. Każdy z utworów zaśpiewa inny wokalista. Oprawę wizualną wydarzenia przygotowali studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Promedicine, współorganizatorami: Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego, Akademia Muzyczna w Gdańsku. Partnerami: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, LOTTO, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Stowarzyszenie - Klub Inicjatyw Seniora. Patronat Honorowy: Metropolita gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Sponsorem Grupa Energa a mecenasem wydarzenia Swissmed.