Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Amerykański School Bus w SP 29

Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdańsku będzie dowoziła uczniów kupionym w USA charakterystycznym żółtym School Busem. W czwartek, 13 listopada o godz. 10.30 w pierwszą przejażdżkę ruszy 50 uczniów, a wraz z nimi - jako zaproszony gość - prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Autobus poświęci abp. Tadeusz Gocłowski.

A
A

Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdańsku będzie dowoziła uczniów kupionym w USA charakterystycznym żółtym School Busem. W czwartek, 13 listopada  o godz. 10.30 w pierwszą przejażdżkę ruszy 50 uczniów, a wraz z nimi - jako zaproszony gość - prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Autobus poświęci abp. Tadeusz Gocłowski.

Czas: 13 listopada 2014, godz. 10.30

Miejsce: SP 29, ul. Miałki Szlak 74

Kupiony przez Fundację Familijny Poznań autobus kosztował 80 tys. zł.  To tradycyjny amerykański samochód dostosowany w najwyższym stopniu do bezpiecznego przewożenia dzieci. Jego znakiem charakterystycznym jest żółty kolor. Pojazd może zabrać jednorazowo 72 dzieci.

- Pomijając aspekt wygody czy bezpieczeństwa, tego typu samochód wzbudza wśród uczniów wielką satysfakcję użytkowania - z tego co wiem dzieci nie mogą się już doczekać pierwszego kursu – zaznacza Szymon Buda, dyrektor SP 29.

Auto będzie służyło nie tylko do porannych i popołudniowych kursów przywożenia i odwożenia dzieci. Będzie też wykorzystywane przy organizacji wycieczek szkolnych, a także do przewożenia dzieci na basen.

(!) Redakcje, które zdecydują się jutro na wizytę w SP 29 będą się mogły zabrać na przejażdżkę pojazdem. Jeden z postojów wysiadkowych przewidziano pod Urzędem Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12 ok. godz. 11.00.

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

 

 

 

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)