PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Logo Unii Europejskiej

Pomoc dla rodzin – od ręki i bezpłatnie

Pomoc dla rodzin – od ręki i bezpłatnie
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca rodziny m.in. z problemami opiekuńczymi, psychologicznymi, wynikającymi z depresji, uzależnienia czy po prostu małej zaradności życiowej do skorzystania z kompleksowego i bezpłatnego wsparcia.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pomoc specjalistów skierowana jest do wszystkich potrzebujących członków rodzin, osób dorosłych, młodzieży i dzieci. W ofercie są m.in. konsultacje psychotraumatologiczne, indywidualna psychoterapia krótkoterminowa rodzin oraz par. Można także skorzystać z konsultacji psychiatrycznych. Młodzież zagrożona nadużyciem seksualnym z powodu rozwoju technologii internetowych otrzyma wsparcie w grupie psychoedukacyjnej. W ramach projektu „Wsparcie dla rodzin w kryzysie” przewidziano zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. W przypadku stwierdzenia konieczności dalszej pracy psychoterapeutycznej dopasowana zostanie odpowiednia forma pomocowa.

Gdzie szukać pomocy

- Polskie Towarzystwo Psychotraumatologii w Poradni przy ul. Łąkowej 12/2 w Gdańsku, tel. 735 587 180 (od pon. do pt. w godz. od 8 do 18),

- Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Kryzysami Psychicznymi „Przyjazna Dłoń” w Ośrodku przy ul. Chrobrego 56, tel. 782 189 786 (w pon., wt., czw. piąt. w godz. od 17 do 20, śr. w godz. od 8  do 12).

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą zgłosić się do Centrów Pracy Socjalnej MOPR w dzielnicach zamieszkania (adresy, kontakt: www.mopr.gda.pl) lub bezpośrednio do placówek organizacji świadczących usługę. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Z pomocy można skorzystać do końca bieżącego roku.

- Staramy się, by mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do bezpłatnego wsparcia, w jak najszerszym spektrum tematycznym – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Chodzi przecież o szeroko rozumiane bezpieczeństwo rodziny, między innymi życiowe, zdrowotne.

Sylwia ResselMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku