PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Logo Unii Europejskiej

Podsumowanie Panelu Obywatelskiego - zobacz raport!

Podsumowanie Panelu Obywatelskiego - zobacz raport!
W grudniu zakończył się pierwszy organizowany w Gdańsku panel obywatelski pt. "Jak lepiej przygotować Gdańsk na wystąpienie ulewnych opadów deszczu w ramach adaptacji miasta do zmian klimatu". Raport podsumowujący panel wraz z rekomendacjami wypracowanymi przez jego uczestników dostępny jest od dziś na stronie internetowej miasta.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wraz z zakończeniem panelu powołany został specjalny zespół, który będzie koordynował działania wdrożeniowe wynikające z rekomendacji. To kilkadziesiąt zagadnień dotyczących m.in. zwiększenia zakresu pomocy dla mieszkańców Gdańska w przypadku zwiększonych opadów deszczu czy budowy nowych zbiorników retencyjnych.

- Zaangażowanie panelistów i panelistek oraz szerokie zainteresowanie gdańszczan tą formą współdecydowania o ważnych dla mieszkańców kwestiach powoduje, że również inne miasta zainteresowały się tym rozwiązaniem. My również zastanawiamy się nad ponownym wykorzystaniem tej metody i nad zorganizowaniem kolejnego panelu jeszcze w tym roku - mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Przypomnijmy – pod koniec 2016 roku 66 uczestników panelu przez 3 soboty spotykało się z ekspertami, przedstawicielami urzędów i instytucji oraz lokalnych środowisk społecznych by wspólnie omawiać zagadnienia związane z zabezpieczeniem miasta na ulewne opady deszczu.

Raport podsumowujący Panel Obywtelski - plik .pdf do pobrania (1.49 MB)

 Więcej informacji: www.gdansk.pl/panel-obywatelski

Sylwia BetlejUrząd Miejski w GdańskuWydział Promocji i Komunikacji SpołecznejReferat Komunikacji Społecznej