Nowe Wyzwolenie, Kazanie XXI czy Piaskownica – co wybrać podczas XX STTN?

Spektakle na poważnie i na wesoło. Teatr i improwizacja – takie będą XX Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych, odbywające się między 16 a 18 marca w Klubie Winda GAK (ul. Racławicka 17) we Wrzeszczu. Wstęp na przedstawienia jest biletowany.

Nowe Wyzwolenie, Kazanie XXI czy Piaskownica – co wybrać podczas XX STTN?
A
A
data publikacji: 14 marca 2018 r.

Ideą Spotkań jest pokazywanie dorobku teatrów nieinstytucjonalnych, nieposiadających własnej siedziby, a tym samym niemających możliwości regularnego prezentowania swoich dokonań szerszej publiczności. Spotkania te początkowo były formą podsumowania dokonań małych grup teatralnych. Dziś jest to miniświęto trójmiejskich grup zajmujących się zarówno sztuką dramatyczną, jak i improwizacją.

W tym roku przygotowano w programie „Starą kamienicę”, opowieść o losach wielopokoleniowej rodziny, zamieszkującej jedną z gdańskich kamienic – przygotowaną przez Teatr Seniora „Pełnoletni” z Projektorni GAK. Teatr z MDK Rumia zagości z „Nocą Helvera”, dramatem Ingmara Villqista o wyborach rodem z greckiej tragedii. Jednoaktówka „Zamysł Pana P.” obnaży mechanizmy władzy i zada pytanie o to, czy konformizm przynosi zysk. Grupa Teatrans z „Piaskownicą”, choć sięga do konwencji opowieści dziecka, poprzez opowieść o relacji między Protazkiem a Miłką, zmusza widza do refleksji o swoich relacjach z ludźmi. Miłośnicy twórczości Sławomira Mrożka na pewno będą zadowoleni z przedstawienia „Tytułu Brak”. Spektakl uzupełniają „Bajki filozoficzne” – przedstawienie animacyjne o najważniejszych wartościach w życiu człowieka. „Nowe wyzwolenie” wg Witkacego ukaże paranoidalne postacie, ich irracjonalne relacje, pozornie pozbawione sensu działania, nad którymi czuwa antyczny chór. Mocnym punktem tegorocznych STTN-ów będzie występ Chojnickiego Studia Rapsodycznego z nagradzanym „Kazaniem XXI”.

XX Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

16-18 marca 2018

miejsce: Winda – Gdański Archipelag Kultury, ul. Racławicka 17

(wejście od ul. Klonowicza) Gdańsk Wrzeszcz

 

Piątek, 16 marca

17.00 Teatr Seniora  „Pełnoletni” z Projektorni GAK  „Stara kamienica”

18.00 Kabaret Pod Napięciem

19.00 Magdalena Bochan-Jachimek, Piotr Lewicki – „Noc Helvera” – (MDK Rumia) GOŚĆ STTNów

 

Sobota, 17 marca

18.00  „Zamysł Pana P.”

19.30  Teatr Teatrans  „Piaskownica”

20.30  Chojnickie Studio Rapsodyczne – „ Kazanie XXI” GOŚĆ STTNów

 

Niedziela, 18 marca

15.00 Teatrzyk Cenicienta  „Bajki Filozoficzne”

16:00 Teatr TUTW (Teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tczewie) oraz przedstawiciele Chóru Męskiego Echo  „Zimowa Opowieść. Zagubione dzieci.”

17.00 Impro

18.30 Teatrzyk Cenicienta – „Nowe Wyzwolenie” S. I. Witkiewicz

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora