Nowe wizje Domu Sąsiedzkiego na Pieckach

We wtorek, 16 stycznia o godz. 10.30 w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1) studenci architektury zaprezentują swoje koncepcje modyfikacji wnętrza i najbliższego otoczenia Małego Domu Sąsiedzkiego Piecki-Migowo.

Nowe wizje Domu Sąsiedzkiego na Pieckach
A
A
data publikacji: 11 stycznia 2018 r.

Dom Sąsiedzki znajduje się przy ul. Jaśkowej 105. Leży on w przyziemiu. Wstępne koncepcje przygotowane przez studentów mogą zostać wykorzystanie do stworzenia bardziej przyjaznej przestrzeni w samym obiekcie oraz w jego otoczeniu.

Studenci Sopockiej Szkoły Wyższej swoje prace przygotowywali od października. Najpierw spotkali się w Domu Sąsiedzkim z przedstawicielami organizacji, które są zaangażowane w jego działalność, czyli m. in. z Fundacji Cudów Szafa, Stowarzyszenia Przyjaciół Piecki - Migowa w Gdańsku „Dom Sąsiedzki”, Stowarzyszenia „Na Prostą”. Następnie młodzi architekci przeprowadzili ankiety na ulicach. Rozmawiali także z tymi mieszkańcami, którzy Dom mijają na co dzień, ale nie mają świadomości, że dom istnieje i jaką działalność prowadzi. Na koniec stworzono wstępne pomysły i koncepcje modyfikacji wnętrza oraz otoczenia Domu. Te zostaną zaprezentowane właśnie we wtorek. Na spotkaniu będą członkowie organizacji związanych z tą przestrzenią. To oni zdecydują, w jaki sposób wykorzystają prace studentów.

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora