PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Logo Unii Europejskiej

Nowe, ujednolicone strony placówek oświatowych w Gdańsku

Nowe, ujednolicone strony placówek oświatowych w Gdańsku
Prawie 200 placówek oświatowych w Gdańsku będzie miało nowe, ujednolicone strony internetowe. Zaktualizowane witryny ma już połowa szkół i przedszkoli w mieście, pozostałe mają mieć w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zmiana stron ma m.in. ułatwić rodzicom kontakt z nauczycielami czy dyrekcją.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zmiany dotyczą witryn placówek tylko samorządowych. Na nowej stronie oprócz informacji na temat danej placówki są również wiadomości dotyczące edukacji na terenie całego Gdańska. Na stronie znajduje się też zakładka do Gdańskiej Platformy Edukacyjnej.

 

Celem zmiany witryn jest podniesienie standardu komunikacji w obszarze edukacyjnym w Gdańsku, przede wszystkim ułatwienie użytkownikom czyli uczniom, rodzicom i nauczycielom wyszukiwania niezbędnych informacji. Opracowana została spójna dla wszystkich szkół i przedszkoli nowa, czytelna szata graficzna stron.

 

Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek w Gdańsku będą korzystać z jednolitych, bezpiecznych w kontekście ochrony danych osobowych, służbowych adresów mailowych. Od 1 listopada w elektronicznej korespondencji służbowej wykorzystywane są adresy mailowe przygotowane dla wszystkich użytkowników w ramach Gdańskiej Platformy Edukacyjnej.


Nowa strona startowa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariusza Zaruskiego w Gdańsku
Nowa strona startowa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariusza Zaruskiego w Gdańsku
materiały prasowe

Nowa witryna umożliwia szybsze dotarcie np. do rodzin z dziećmi z informacją o bieżących realizowanych usługach i świadczeniach społecznych (np. 500+, 300+), wsparciu dla dzieci i młodzieży czy o programach i projektach adresowanych do nauczycieli, rodziców dzieci i młodzieży. Realizowane w Gdańsku programy dotyczą m.in. rozwiązywanie problemów np. przemocy domowej, krzywdzenia dziecka, zaburzeń zachowania, depresji, uzależnień, agresji wśród dzieci czy edukacji seksualnej i HIV/AIDS.


Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego ds. edukacji Grzegorz Kryger tłumaczy, że nowy sposób zarządzania stronami internetowymi placówek edukacyjnych w Gdańsku ma przede wszystkim usprawnić przepływ informacji pomiędzy Urzędem Miejskim a nauczycielami, rodzicami i uczniami. System obejmuje centralne zarządzanie bazą placówek i użytkowników oraz zindywidualizowane zarządzanie treścią strony internetowej przez pojedynczą placówkę. Umożliwia też automatyczne zamieszczanie treści na stronach placówek - aktualności i banerów - głównemu administratorowi strony – Wydziałowi Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.