PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zostań łowcą bursztynu!

Zostań łowcą bursztynu!
4 lipca od godz. 11.00 każdy mały i duży Gdańszczanin może spróbować swoich sił w poławianiu bursztynu. Stawką jest udział w dziesiątych już Mistrzostwach w tej dyscyplinie, puchary, upominki oraz wejściówki do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zapisy będą prowadzone po prawej stronie od molo w Gdańsku-Brzeźnie (ul. Jantarowa 1), a poławianie zaczyna się już w południe. Imprezie towarzyszyć będzie festyn, w którego programie znajdą się m.in.: widowisko "Podróż z Neptunem" oraz "Biesiada Europejska", a także występy artystyczne i liczne konkursy przygotowane przez Gdańską Organizację Turystyczną.

Eliminacje do wielkiego finału odbywać się będą do 11 lipca, każdego dnia w innym mieście: od Gdańska, Helu i Gdyni po Sztutowo, Krynicę Morską i Dębki. Zakończenie eliminacji i finały odbędą się 12 i 13 lipca w miejscowości Jantar, w gminie Stegna. Podczas uroczystości nie zabraknie dobrego jedzenia ani muzyki ? w programie przewidziany jest m.in. koncert zespołu ?Pod Budą? i show Andrzeja Kozińskiego - prezentera Roweru Błażeja.

Program festynu (4 lipca), przy okazji gdańskich eliminacji:

12.00 - uroczyste otwarcie mistrzostw oraz rozpoczęcie zawodów i festynu
12.15 - występ zespołu RETRO VOICE - "Podróż z Neptunem"
13.45 - opowieści i bursztynie
14.15 - występ zespołu RETRO VOICE - "Biesiada Europejska"
15.45 - zakończenie zawodów, uroczyste wręczenie nagród
16.00 - zakończenie festynu

Honorowymi patronami Mistrzostw są: Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Bogdan Borusewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego - Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Mieczysław Struk.