PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zamknięcie dla ruchu kołowego wiaduktu kratowego przy ul. Jana z Kolna w Gdańsku!

Zamknięcie dla ruchu kołowego wiaduktu kratowego przy ul. Jana z Kolna w Gdańsku!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Z dniem 1 października zamknięty zostanie dla ruchu drogowego most kratowy przy ul. Jana z Kolna. Z powodu złego stanu technicznego słynny ?żółty most? już nigdy nie będzie pełnił funkcji drogowych. Po remoncie mającym na celu zabezpieczenie go w obecnym stanie, wiadukt będzie pełnił funkcję kładki pieszej i rowerowej.

W związku z zamknięciem wiaduktu Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, które mają zminimalizować skutki zamknięcia wiaduktu. Zmiany dotyczyć będą zasad poruszania się w okolicach Węzła Kliniczna:

- powstanie drugi pas ruchu do skrętu w lewo z ul. Klinicznej w ul. Hallera; w związku z tym planowana jest likwidacja istniejącej wyspy segregującej ruch i zmiana oznakowania drogowego w tym rejonie
- na odcinku ul. Wyspiańskiego od ul. Poprzecznej do ul. Hallera wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (wiąże się to z koniecznością likwidacji możliwości przejazdu ?na wprost? z ul. Wyspiańskiego w ul. Kliniczną
- w jednokierunkowej ul. Konarskiego odwrócony zostanie dopuszczalny kierunek ruchu; ulica tam ma stanowić alternatywną trasę dojazdu do al. Zwycięstwa.

 

 

W miejscu zamykanego właśnie dla samochodów mostu kratowego powstanie w przyszłości nowa estakada drogowa, która łączyć będzie wylot z terenów postyczniowych ul. Nowej Wałowej ze skrzyżowaniem na wysokości Bramy Oliwskiej. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na lata 2011 ? 2012.