PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Weź udział w projekcie! Podejmij pracę!

Weź udział w projekcie! Podejmij pracę!
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku prowadzi nabór kandydatów do udziału w projekcie ?Razem dla siebie ? razem dla innych?, który otrzymał 1 131 400 złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

informator_2010
GOM_atlas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku prowadzi nabór kandydatów do udziału w projekcie ?Razem dla siebie ? razem dla innych?, który otrzymał 1 131 400 złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Jest on  adresowany do osób po 45 roku życia, długo pozostających bez pracy, nie zarejestrowanych w Urzędzie Pracy jako bezrobotne. Zgłoszenia przyjmujemy w dni powszednie, w godz. od 8 do 16  pod numerem tel. 058 346 13 95 (p. Ewa Szczepaniak, Hanna Peplińska).  Można także kontaktować się z Filią MOPS przy ul. Spadzistej 5 w Gdańsku, tel. 305 32 08.


W projekcie udział weźmie 60 wytypowanych osób, spełniających opisane kryteria. Ludzie, którzy zatracili chęć do odmiany swojej trudnej, życiowej sytuacji, kompletnie nie radzący sobie na rynku pracy (gdański MOPS rozpoczął wśród gdańszczan korzystających ze wsparcia nabór ? typowanie do udziału w przedsięwzięciu). Uczestnicy przedsięwzięcia przejdą najpierw cykl szkoleń tzw. dowartościowujących ? pod okiem specjalistów, psychologów, pedagogów, pracowników gdańskiego MOPS mają nauczyć się m.in. otwartości, pozytywnej motywacji, chęci do działania, do zadbania o siebie i rodzinę. To najtrudniejsza część zadania. Ciężko bowiem przekonać zniechęconych, nie poszukujących zatrudnienia do podjęcia nawet drobnych działań. Następna faza to szkolenie praktyczne. Panowie zdobywać będą kwalifikacje w zakresie prac budowlano ? remontowych, wykończeniowych: panie w zakresie prac porządkowych, sprzątania. Wszystko w firmach, które udostępnią im warsztat pracy. W ramach projektu m.in.  zakupione zostaną niezbędne materiały do wykonania prac, pokryte koszty tych zniszczonych przez uczestników, podczas praktycznego szkolenia. Realizacja projektu zakończy się w końcu przyszłego roku. Uczestnicy, którzy pozytywnie przejdą szkolenia i odnajdą się w nowej rzeczywistości mają otrzymać certyfikaty Zakładu Doskonalenia Zawodowego, które umożliwią im wejście na rynek pracy i zatrudnienie. Generalnie chodzi o to, aby ?dać ludziom wędkę?. Spowodować zmianę ich postawy życiowej i wzrost motywacji do aktywnego poszukiwania pracy. Mamy także nadzieję, że z nowymi umiejętnościami ? szczególnie w zakresie remontów, budowlanki ? bez trudu znajdą zatrudnienie i stałe źródło dochodu. Twórcami i realizatorami projektu, który potrwa do końca przyszłego roku, są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku w partnerstwie z Fundacją ?Pomóż sobie i innym? oraz Bałtycką Agencją  Rozwoju Regionalnego.